לבחור את טבעת האירוסין שמתאימה לכם

בחירת טבעת אירוסין

כל זוג צעיר שרוצה להתקדם לשלב הבא בחיי הזוגיות לבטח נתקל לא פעם בדילמה ובהתלבטות הגדולה – איך בוחרים בכלל טבעת אירוסין?

נתחיל מהקראט של הטבעת. רוב רובן של טבעות אירוסין היום הן טבעות זהב עם יהלומים, כך שאלמנט משקל הזהב מהותי, והוא נע לרוב בין 14 ל-18 קראט. יש לציין שהיות וטבעות מצופות היום בשכבה עדינה של רודיום שמעניקה את הברק הזהה לשתיהן, ההבדל בין הגדלים הוא בעיקר במחיר, כך שאם מדובר בתקציב נמוך אולי עדיף לבחור 14 קראט.

לאחר שבוחרים את קראט הטבעת, ניגשים לבחירת היהלום שיצורף אליה. אם חשבתם שזו משימה פשוטה – תחשבו שוב, היות ומדובר בלמעלה מחמישה סוגי חיתוכים ליהלומים ומספר רמות ניקיון וצחצוח עבורו. מתחילים כמובן מצבע היהלום, שמתחיל בשקוף לגמרי (ומסומן כ-D) ומתקדם למעלה עד Z עבור יהלומים צהבהבים-חומים. רוב ההבדלים אינם ניכרים באופן משמעותי בעין לאלו שלא חזקים בתחום, אך מומלץ לקחת יהלום בדרגת H ומעלה אם בחרתם בטבעת מזהב לבן, ויהלום בדרגה נמוכה יותר אם בחרתם בזהב צהוב.

פקטור נוסף ומשמעותי הוא גודל היהלום, אשר נמדד לפי קראטים (20 גרם לקראט) ומדורג בנקודות (100 נקודות לקראט), אך מכיוון ואבנים גדולות נדירות יותר מקטנות, ברוב המקרים יהיו יקרות יותר משתי אבנים קטנות ששוות לה בגודל ובמשקל. אם תרצו להשקיע ביהלום אחד מרכזי וגדול בטבעת, תוכלו להרשות לעצמכם להתפשר מעט על הצבע או הניקיון שלו כדי לשמור על תקציב בריא ושפוי.

נושא נוסף הוא נושא הניקיון – הניקיון ביהלומים הוא חלק משמעותי מתמחורו ומרמת האיכות ששלו, ויש לו יותר מעשר דרגות ניקיון נפוצות, כאשר הטובה ביותר היא דרגת ה-IF (Intemally Flawless) והנמוכה ביותר היא 3 (Imperfect 3). הדרגה הנפוצה עבור טבעות אירוסין היא VS, ומומלץ שלא להתפשר על פחות ממנה.

שלב אחרון בבחירת הטבעת הוא חיתוך היהלום, שנע בין מספר רב מאוד של סוגי חיתוכים והוא אף אחד מהשלבים החשובים יותר בנושא, חיתוך נכון מסייע לחשיפת מירב האור והברק שהאבן משקפת, ומסייע להגדיל את היופי שלה בעיניי אחרים בעין שאינה מזוינת. כולנו נרצה יהלום שהוא לא פחות ממנצנץ ומבריק כך שעל חיתוך היהלום מומלץ לא להתפשר כלל וכלל.

שימו לב ששילוב נכון של השלבים הללו ויצירת סדר עדיפויות חכם להם יסייע להשיג את הטבעת הטובה ביותר עבורכם במאמץ כספי שפוי ולא מוגזם, ושניתן לעמוד בו.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
וילות לנופש משפחתי: הבחירה המושלמת
אם אתם מתכוונים לצאת לנופש משפחתי בקרוב, ואתם רוצים לוותר על האפשרות של לינה בבית מלון, אז תוכלו להיות...
קרא עוד »
יונ 29, 2018
מתנפחים
מי בתור ילד לא נהנה לקפוץ על מתקנים מתנפחים, להשתולל, לנסות להגיע כמה שיותר גבוה ולא לחשוש ליפול....
קרא עוד »
ינו 05, 2018
רעיונות לאטרקציות ליום הולדת
כשזה מגיע לחגוג יום הולדת, יש אינסוף אפשרויות להפוך את היום למיוחד. בין אם אתם מחפשים משהו קלוש או...
קרא עוד »
ינו 23, 2023