חזן לחתונה

חזן לחתונה

החתונה הינו אחד הרגעים המרגשים ביותר בחיים. הצהרת האהבה וההתחייבות ההדדית הנעשית לעיני כל מסעירה את הנפש ומקרבת את הלבבות – לא רק של בני הזוג, אלא גם של בני המשפחה והאורחים. בעוד מתפקידו של הרב לקדש את בני הזוג ולהביאם בברית הנישואין, הבחירה בחזן לחתונה מעשירה את האירוע בזמרה, שירה ורגש.

תפקיד החזן בחתונה

לחזנות היהודית שורשים של מאות שנים, ברגעים המרגשים ביותר של העם היהודי, בבית הכנסת, בטקסים ובאירועים משמחים, החזן היה מזמר פיוטים ופרקי תפילה בקולו המיוחד וגורם לקהל המאזינים להתרגש ולהתחבר אל המהות. היום, בני זוג רבים העומדים להינשא, בוחרים לשלב את החזן גם בערב החתונה, בדרך כלל במעמד החופה. הרב, אשר מתפקידו להנחות את טקס ברית הנישואין ולקדש את הזוג, בוחר ביחד עם בני הזוג, את הזמן המתאים להכניס את החזן אשר שר תפילות או מוזיקה ישראלית ובכך נוצר טקס חד פעמי וייחודי בעבור בני הזוג והאורחים. שערי השמיים נפתחים עם קולו של החזן וכך גם ללבבותיהם של הלוקחים חלק באירוע.

בחירת חזן לחתונה

כשם שבני הזוג נותנים את דעתם לגבי בחירת הרב לטקס הנישואין, מקום החתונה, המוזיקה ואפילו הצלם, הרי שישנה חשיבות רבה לבחירת חזן לחופה בחתונה שיוכל להביע באופן הטוב ביותר את אשר מתרחש בין חדרי הלב של העומדים להינשא. מאחר ומדובר במעמד מרגש, גם רוחנית וגם פיזית, הרי שיש לבחור את חזן בעל ניסיון בחתונות, כמו גם חזן שמתאים להעדפותיהם של בני הזוג. החיבור הבין אישי בין בני הזוג לבין החזן הינו חשוב.

חזן לחתונה

מזמורים ושירים לחתונה

בני הזוג והחזן בוחרים יחדיו את המזמורים, התפילות והשירים שיתאימו לטקס החתונה. ניתן להסתמך על תפילות מסורתיות או שירים מוכרים, כמו "אשת חייל", "בואי בשלום", "שלום עליכם", "אדום עולם" ועוד. הבחירה נעשית כמובן יחדיו, כמו גם המועד בו מעוניינים בני הזוג שהחזן יופיע, בין אם לפני החופה, במהלך החופה או אחריה. על מנת להעצים את החוויה, ניתן לשלב את החזן עם כלי תזמורת, מיתרים, קלידים ואפילו מקהלה.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפעלות חברתיות בדגש על ניווטים
לא קל למצוא פעילויות והפעלות חברתיות שיוכלו להסב מספיק הנאה לאנשים. כיום רבים מחפשים אחר גירויים...
קרא עוד »
פבר 23, 2017
פעולות גיבוש לחיילים
הצבא הוא גוף משמעותי ודומיננטי מאוד עבור כל אחד ואחד מאתנו. כולנו יודעים שבלעדי אותם חיילים אשר עושים...
קרא עוד »
יונ 22, 2016
סייבקס רוז גולד
כאשר אתם מעוניינים לרכוש עגלה לבייבי שלכם חשוב מאוד לבדוק היטב איזו עגלה אתם מעוניינים לרכוש על מנת...
קרא עוד »
אוק 29, 2020