מתנה לבר מצווה לילד אמריקאי

מתנה לבר מצווה

בר מצווה הנו מועד מרגש – יום מיוחד שמחבר את הילד להיסטוריה היהודית, לשורשים ואף לדת, וזאת גם אם מדובר בילד חילוני. מכאן שנהוג לעשות אירוע ונהוג להעניק מתנה, מתנה בעלת ערך מוסף – אם מבחינת חיבור למדינת ישראל, לטבע, לזהות וכדומה. עם זאת, כאשר הילד הנו אמריקאי – ילד שמצד אחד חש משיכה ליהדות אך מצד שני רחוק מהקהילה הישראלית, הרי שהמשימה עשויה להיות מעט יותר קשה ובאותה נשימה גם יותר חשובה, וזאת כי מדובר בהזדמנות ליצור את החיבור הרצוי בין מתנה, צביון יהודי וערך מוסף, ועל כן אגדנו עבורכם מספר רעיונות:

מתנה לבר מצווה

מחנה קיץ

מחפשים מתנה מיוחדת, משמעותית, שבין היתר מסייעת להתחבר לישראלים, להתבגר ולצבור שלל חוויות מרתקות שילוו לאורך החיים? ובכן תשקלו לשלוח את ילד הבר מצווה למחנה קיץ. מחנה קיץ יפגיש את הילד עם עוד נערים יהודים בני גילו, ואף עם ישראלים שהגיעו מהארץ. מכאן שניתן לשמוע על הארץ, לרכוש חברים יהודים וכמובן לגלות מהי עצמאות, לחות טבע, להתנסות בשלל פעילויות, לראות עולם, לפתח כישורים חברתיים, להכיר מקומות חדשים ובאופן כללי לחוות קיץ מהנה במיוחד.

חיבור ישראלי

אומנם הילד אינו גר בארץ, אך אין זה אומר שלא ניתן לחבר אותו אליה מבלי לשלם על כרטיס טיסה. כיצד עושים זאת? ובכן יש כמה רעיונות: ניתן לרכוש עבורו ספר צילומים של נופי ארץ ישראל, סדרת ספרי נוער מצליחה של סופר ישראלי, ספר מפות של טיולים בארץ (כזה שיגרום לנער לרצות להגיע ולראות במו עיניו במה מדובר), ערכת פק"ל קפה מקצועית (ולו כי מצד אחד מדובר במתנה מגניבה ומצד שני מדובר במתנה שמייצגת את הישראלי הטיפוסי), עותק מיוחד של ספר אהוב בשפה העברית וכדומה.

כרטיסים לאתרים בארץ

אם אתם בני משפחה של הילד ואתם מבקשים שהוא יבוא לבקר אתכם בארץ, ניתן כמובן לשלוח לו כרטיס טיסה, אך גם ניתן להשאיר להורים לממן לו את כרטיס הטיסה ולהשלים את המתנה עם ערכת הטבות שמתייחסות לאתרים מרכזיים בארץ. שנדגים? מראש רכשו עבורו כרטיס כניסה לחיזיון האורקולי שבמצדה, כרטיס עליה לרכבל שבחרמון, כרטיס למנהרות הכותל וכדומה. כאשר הנער יראה את כל האתרים המרהיבים שרק מחכים להגעתו, הוא מהר מאוד עשוי לארוז מזוודה.

מתנה בעברית

מבקשים לחבר את הילד לשפת הקודש? תשקלו לרכוש עבורו שעון יד שכולל אותיות בעברית, ניתן לשלוח לו מקבץ דיסקים של מוזיקה עברית (זה יכול להיות בכול סגנון – רגאי, מוזיקה שחורה וכדומה), ניתן לרכוש כרטיס עבור תערוכה ישראלית שמתקיימת בעיר מגוריו (פחות קשה למצוא ממה שעשויים לחשוב), ניתן לשלוח לו מקבץ ערוך של מיטב הקומיקאים בארץ וכדומה.

שימו לב!

יש לא מעט רעיונות שעשויים להיות מתאימים לילד בר מצווה אמריקאי, אך חשוב ביותר שלא לכפות עליו דבר – חשוב שהילד לא ירגיש שבכוח מנסים לחבר אותו ליהדות או למדינת ישראל, ועל כן יש להתמקד בתחומי העניין שלו ומנקודה זו להתחיל להעלות רעיונות. כך למשל אם הוא אוהב בישול, רכשו עבורו ספר בישול בעברית וצרפו הזמנה לסדנת אוכל מקומית. אם הוא אוהב מחשבים, חפשו גאדג'ט מגניב עם טוויסט ישראלי וכדומה.

ערך מוסף

מה שלא תבחרו להעניק, תוודאו שהמתנה מכילה ערך מוסף, כי מתנה עבור ילד בר מצווה אינה יכולה להיות מתנה רגילה, אלא צריכה לשאוף למעבר, ממש כמו שהילד לוקח צעד נוסף – הופך מילד לנער ונכנס לעולם המבוגרים. מכאן שיש להתחיל מתחומי עניין ומהתקציב הרצוי, לשלב ערך מוסף (ולו זיקה ישראלית) ולהתחיל לבחון אפשרויות – בהצלחה!

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטים מעוצבים לשיער שכל אמא תשמח להלביש לפעוט שלה
הפעוטות שלנו הם הדבר הכי חשוב לנו, ואנחנו רוצים שהם יראו מקסימים חמודים ויפים אבל בוא בעת גם שיהיה להם...
קרא עוד »
ספט 17, 2015
האתרים הטובים בעולם לגלישת גלים
"שוב אנחנו מתגלשים, גולשים על הגלים, הנה בא עוד גל גדול, זהירות רק לא ליפול..." מחוף בת ים עד פורטו, קוסטה...
קרא עוד »
אוק 18, 2018
הפעלת קצב
הפעלת קצב בדרך כלל כאשר אנו בוחרים לארגן יום הולדת לבן שלנו אנו לא נוטים לחשוב על רעיונות מעט יותר...
קרא עוד »
אוק 09, 2016