משלוחי פרחים: איך להחיות פרחים נבולים

זרים מתוקים

כשמשלוח הפרחים מגיע אלינו, הוא יפה וטרי. אבל לעיתים, אחרי לא הרבה זמן, הפרחים מאבדים מהחיוניות שלהם ונובלים, או מתחילים לנבול. איך להחיות זר פרחים שמתחילים לנבול?

ייצוב זר הפרחים או סידור הפרחים – עיכוב נבילת הזר

לאחר שקונים אצל חנות פרחים זר או סידור פרחים, עליכם לעשות כמה פעולות קטנות ופשוטות. הפעולות האלה, שנקראות "ייצוב" או conditioning, דרושות לשמירה על אורך חיי הפרח.

ראשית יש כמובן לדאוג לזר למכל או אגרטל נקי. ניקוי האגרטל נעשה על ידי מילויו בתמיסה מדוללת של אקונומיקה במים – כף אקונומיקה בליטר מים. לאחר כרבע שעה אפשר לשפוך את המים האלה ולמלא את האגרטל במים נקיים עם מעט אקונומיקה כאמור. למים אלה אפשר להכניס את זר הפרחים או את סידור הפרחים שקיבלתם או קניתם.

רצוי מאוד לבדוק שקצוות הגבעולים גבעולים נקיים וחתוכים בצורה טובה ו'טריה'. אם לא, חיתכו מעט את גבעול כל פרח באלכסון והורידו עלים שאולי יהיו מתחת לקו המים במכל או באגרטל.  אין צורך להחליף את המים לסידור הפרחים מדי יום, אבל יש למלא ולחדש אותם. אם המים מתערפלים או הופכים עכורים, מוסיפים מעט אקונומיקה או אלכוהול (כף וודקה לליטר) או סוכר (כף לליטר).

 ומה קורה אם סידור הפרחים נובל?

באופן טבעי, פרחים מתים במהלך כמה ימים. אם סידור הפרחים או זר הפרחים היה טרי מאוד, אורך חיי הסידור יהיה ארוך. אם לא, הפרחים עלולים להתחיל לנבול כבר בתוך יומיים או שלושה. כדי להחיות סידור פרחים שנראה שלא במיטבו, הוציאו את הפרחים מהמים. חיתכו מעט מהגבעולים (גבעולים מעוצים יש לפצל בסכין בתחתיתם*) באלכסון, כך שכל פרח יספוג מים ככל האפשר. את הגבעולים העמידו במים חמים מאוד – לא רותחים! העמידו אותם באלכסון, כך שאדים וחום שיעלו מהמים לא יפגעו בכותרות הפרחים עצמן. לאחר מכן הוסיפו מעט אקונומיקה וזה הכל.

פרחים שנבלו רצוי להפריד מהזר או מסידור הפרחים. א' – סידור הפרחים ייראה טוב ויפה יותר, וב' – הפרחים המתים עלולים להיות מזוהמים בבקטריות או פטריות, ואלה עלולות לעבור לפרחים האחרים בסידור או בזר.

*פרחים על גבעולים מעוצים סופגים מים לאט יותר מאשר פרחים אחרים. מה שצריך לעשות, הוא לפצל את הגבעול בעזרת סכין חד – רצוי סכין יפני, ולגרד את ה'ירוק' מהגבעול עד לגובה של חמישה – שבעה סנטימטר מהתחתית. יצבו את הגבעולים במים חמימים במשך לילה, לפני סידור פרחים או סידור בחזרה.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות שיש בנשימה נכונה
בחיי היומיום, אנחנו לא שמים לב לכך, אבל אם אנחנו לא תמיד נושמים עמוק. לעיתים קרובות אנחנו עוצרים את...
קרא עוד »
מאי 01, 2022
סנפלינג – כל מה שרציתם לדעת
מתי יצאתם לטיול מלא ריגושים ואדרנלין? סנפלינג, זהו אתגר מרגש במיוחד שיעצים את הטיול שלכם ויהפוך לבלתי...
קרא עוד »
נוב 18, 2018
מקרן כחלק מכל אירוע
כיום מקרנים משמשים להצגה של תמונות, מצגות וסרטים במגוון רחב של אירועים, מקרן הפך למוצר שחייב לעשות בו...
קרא עוד »
מרץ 21, 2018