דיור מוגן – מהו ולמי מתאים?

דיור מוגן

אם אתם לקראת גיל הפרישה והתחלתם לחשוב על העתיד שלכם חשוב שתכירו את אופציית דיור מוגן. מהו דיור מוגן? למי מתאים המסגרת של דיור מוגן? כל התשובות לשאלות אלו במאמר שלפניכם:

תחולת החיים ממשיכה לעלות ולאט לאט אנשים מצליחים להאריך את החיים שלהם בזכות פרמטרים שונים, טכנולוגיה רפואית, שמחת חיים וכדומה. בזכות תוכלת החיים הארוכה הדרישה לפתרונות דיור לקשישים עולה מידי שנה. אחד הפתרונות הפופולריים ביותר הוא נושא של דיור מוגן.

דיור מוגן

מהו דיור מוגן?

מסגרת של דיור מוגן היא בעצם בית הורים לאוכלוסיית הגיל השלישי. קשישים אשר הגיעו לגיל פרישה ומעוניינים להמשיך את חייהם במסגרת וקהילה שיתופית. מסגרת זו, מיועדת בעיקר לקשישים אשר יכולים להתנהל באופן עצמאי לחלוטין ואינם זקוקים לתמיכה או ליווי של מטפל קבוע. קשיש העובר לדיור מוגן יהנה מחיי חברה, שירותים לרווחת הקשיש, פעילויות מעניינות, שירותי אחזקה ואבטחה ועד מגוון אפשרויות המיועדות ומותאמות לאוכלוסיית הגיל השלישי.

למי מתאים דיור מוגן?

כאמור, דיור מוגן מתאים לאוכלוסיית הגיל השלישי, קשישים אשר הגיעו לגיל פרישה ויכולים לנהל אורח חיים עצמאי לחלוטין. חשוב לציין כי מאחר ומדובר בקשישים, יתכן שמצבם הבריאות ידרדר. במקרה כזה הקשיש יכול לבחור להמשיך את חייו בדיור מוגן אך במחלקה ייעודית למקרים כאלו. מחלקה זו היא מחלקה סיעודית הנמצאת במסגרת הדיור המוגן. במקרים אחרים, מתאפשר לקשיש להכניס עובד זר או מטפל מטעמו זאת על מנת שהוא יעזור לו במהלך היום. במקרה אחר הקשיש יכול לבחור לעזוב את הבית ולהמשיך במוסד אחר, בביתו הפרטי או כל מסגרת אחרת שיבחר.

דיור מוגן פרטי מול דיור מוגן ציבורי

קיימים הבדלים רבים ומשמעותיים בין דיור מוגן פרטי לבין דיור מוגן ציבורי. להלן מספר הבדלים בין שתי המסגרות:

  1. דיור מוגן ציבורי מיועד לאנשים חסרי דיור בעוד שדיור מוגן פרטי מיועד לכל מי שיכול להרשות לעצמו.
  2. דיור מוגן ציבורי מיועד בראש ובראשונה לאנשים מעוטי יכולת, קשישים חסרי דירה עצמאיים אך לא מסוגלים לממן עלות של מגורים במסגרת הקהילה. דיור מוגן פרטי בדרך כלל מתאים לקהל עמיד המסוגל להרשות לעצמו עלות חודשית קבועה.
  3. דיור מוגן ציבורי מיועד לאנשים אשר גרים בדיור ציבורי כגון עמידר בעוד שדיור מוגן פרטי מיועד לכל מי שיכול להרשות לעמו.
  4. דיור מוגן ציבורי נותן עדיפות לקהל עם הכנסה נמוכה והוא מסובסד על ידי המדינה. דיור מוגן פרטי אינו מסובסד כלל.

לסיכום:

דיור מוגן הוא פתרון מושלם להורים הקשישים שלנו. דיור מוגן מאפשר לקשיש מחייה בקהילה תוססת, אורח חיים מעניין ובריא, פעילויות מעניינות, גירוי קבוע של המוח, צמצום דיכאון ואפילו יצירת זוגיות שניה. דיור מוגן מאפשר לקשישים רבים לחיות בכבוד בשארית חייהם ולבלות באורח חיים מעניין ומלא באנרגיות.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קהילת גיימרים בישראל
אנשים המצטרפים לקבוצות מתאגדים לקהילה אחת אשר בה הם יכולים לחלוק את תחומי העניין המשותפים שלהם עם...
קרא עוד »
אפר 25, 2018
קולר נגד נביחות – איך זה עובד?
נביחות של כלב יכולת לסייע בשמירה על הבית ושמירה על בעליו. עם זאת לפעמים כלבים מתוך הצורך להגן נובחים...
קרא עוד »
יונ 16, 2016
חשיפת מה שלא ידעת על וילות נופש בצפון ישראל
צפון ישראל - גזרת ארץ שבה מתנגשים הנופים המיסטיים של הכנרת עם השטיח העשיר של המורשת התרבותית. כאן,...
קרא עוד »
ספט 28, 2023