אילו שגיאות נפוצות עושים ההורים בכל הנוגע להרטבה במיטה?- ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא

ד

לא מעט ילדים מרטיבים בלילה במיטתם. כאשר מדובר על פעוטות עד גיל 4 או 5, מדובר לרוב על הרטבת לילה נורמלית אשר כל שנותר להורה הוא פשוט להיאזר בסבלנות מסביר ד"ר טל שגיא. אולם, כאשר מדובר על ילדים מעל גיל 5, לא פעם הדבר מציק מאוד הן להורים והן לילד עצמו, אשר חש מתוסכל ומבויש. במקרה שכזה, זה בהחלט הזמן לפנות לטיפול מקצועי. אולם, חשוב מאוד שהורים ידעו שישנם כמה טעויות נפוצות שלא מעט מהם עושים כאשר מדובר על הרטבת לילה וחשוב מאוד שהם ימנעו מהטעויות הללו וזאת בכדי שהתהליך יהיה קל ומוצלח יותר לילד.

שגיאות שהורים עושים

כאמור, להורים יש תפקיד מכריע וחשוב בכל הנוגע להרטבת הלילה של הילד שלהם מוסיף ד"ר טל שגיא. על ההורים להיות סבלניים מאוד ובעיקר, לא לעשות את הטעויות הבאות:

  1. חשוב מאוד שלא לכעוס על הילד אשר מרטיב במיטה בשל הרטבתו וכן, לא להביע יאוש או אכזבה ממנו באופן כלשהו מכיוון שהדבר עלול לפגוע בו באופן מהותי.
  2. חשוב  מאוד שלא לשים טיטול בלילה לילדים מעל גיל חמש בשל העובדה שהם מרטיבים בלילה.
  3. רצוי שלא להעיר את הילד בלילה לגשת לשירותים שכן, הילד מפתח תלות בהורה וכאשר הוא לא מעיר אותו, הוא יפספס.
  4. רצוי מאוד שלא להגביל שתייה לילד בלילה, על מנת לאפשר לו להתמודד בהצלחה עם גמילת הלילה.

כיצד מטפלים בהרטבת לילה?

בסופו של דבר, כאשר ילד מעל גיל 5 מרטיב והדבר מפריע להוריו ובעיקר לו עצמו, ניתן לגשת לבירור בכל הנוגע להרטבה, אצל המומחים בתחום. אם שוללים סיבה גופנית בריאותית או פסיכולוגית שיכולה להעיד על הסיבות להרטבה, הרי שניתן לטפל בו באמצעות השיטה החדשנית והמהפכנית של ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא ולראות תוצאות תוך 3 חודשים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *