הרטבת לילה ראשונית מהי בדיוק? ד"ר קובי שגיא

הרטבת לילה ראשונית

בתחום הרטבת לילה יש מושגים שונים אשר לא כולנו מבינים במה מדובר. אך כאשר הורה מתמודד עם התופעה הוא עשוי להיות נבוך. הוא שומע מושגים שונים ומילים שהוא לא תמיד מבין את המשמעות שלהם. אבל אם מתמודדים עם המציאות הזו חשוב להבין את הדברים ולדעת מהי המשמעות של המושגים.

מהי הרטבת לילה?

הרטבת לילה מסביר ד"ר טל שגיא הינה תופעה בה ילד או נער אינו שולט על צרכיו והוא מגלה את עצמו בבקרים רטוב. כדי להגדיר את התופעה יש לדעת כי רק ילד שמרטיב בקביעות במשך מספר חודשים כשלוש פעמים בשבוע נחשב לילד מרטיב. ורק במצב כזה יש לפנות אתו לטיפול מקצועי.

ראשונית ושניונית

לצד המונח הרטבת לילה מוסיפים לא פעם את המילה ראשונית ושניונית. למה הכוונה? יש להבדיל בין שני סוגים של הרטבות. ההרטבה היא אותה הרטבה, אך המקור שלה שונה. במקרה ומדובר על הרטבה אשר ילד שנגמל בשעות היום אינו מצליח להשיג שליטה בלילה זו הרטבה ראשונית. כלומר, הילד טרם למד לשלוט על הסוגרים בשעות הלילה. כך שאין גורם נוסף או סיבה שניתן לתלות בה את ההרטבה שלו – קראו בהרחבה באתר של ד"ר קובי שגיא.

הרטבה שניונית

לעומת זאת קיימת תופעה של הרטבה שניונית. מדובר על הרטבה בה הילד נגמל זה מכבר מהרטבות לילה והוא כבר חווה לילות יבשים. ואילו כחלוף תקופה הוא פיתח הרטבת לילה כתוצאה מאירוע או חוויה. אחד המקרים הפופולאריים הוא הרטבת לילה שהתפתחה בגין גירושין של ההורים, לידת אח חדש וכדומה.

הטיפול של ד"ר קובי שגיא – לאיזו הרטבה הוא מתאים?

אין זה משנה מהו הסיבה להרטבה, יש טיפול מקצועי וממוקד אשר יוכל להוביל אתכם להצלחה שלכם. בין אם זו הרטבה ראשונית ובין הילד מתמודד עם הרטבה שניונית יש לפנות אל ד"ר קובי שגיא כדי לבצע את הטיפול הנדרש.

תהליך טיפולי יעיל אצל ד"ר טל שגיא

ילד שמרטיב בלילות הוא ילד שסובל במידת מה. הוא אינו מרוצה מחיי היום יום שלו והוא צובר תסכולים ותחושות של כישלון. חשוב מאוד להפנות אותו לטיפול מתאים אשר יוביל אותו להצלחה.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה תמלול? ואיך עושים את זה כמו שצריך
תמלול הוא סוג שירות, המוצע בדרך כלל מחברות העוסקות בתרגום וכתיבה. תמלול משמעו, לשמוע הקלטה כלשהי...
קרא עוד »
דצמ 24, 2019
טיולים מאורגנים למבקרים בארץ
טיולים מאורגנים למבקרים בארץ יכולים להוות את הפתרון המושלם, עבור כל מי שמגיעים אליו אורחים מחו"ל והוא...
קרא עוד »
דצמ 19, 2018
בת מצווה במועדון עם בריכה – למה זה כיף?
אם אתם נמצאים בחודשי הקיץ והאביב חשוב שתדעו כי אחת הדרכים לארגן מסיבת בת מצווה בצורה כיפית במיוחד היא...
קרא עוד »
דצמ 17, 2017