האם אופניים חשמליים חושפים אותנו לקרינה מסוכנת?

תסתכלו מסביבכם. מה אתם רואים?…

כי מסביבי אני מזהה לפטופ, מחשב נייח, מקרר, תנור, מיקרו גל, טלפון נייד, סדין חשמלי, מערכת קולנוע ביתית, הרבה מטענים וראוטר אחד. כולם, ללא יוצא מן הכלל, פולטים קרינה אלקטרו מגנטית. מפחיד, לא?

משום מה אנחנו נוטים להתרכז במקורות זיהום סביבתיים כמו מפעלים או אנטנות סלולריות, אבל שוכחים את האמת הפשוטה שאנחנו פותחים מרצוננו ומיוזמתנו את דלת הבית למכשירים שפולטים קרינה אלקטרומגנטית שמסוכנת לא פחות. ככה מבלי שאנחנו שמים לב אנחנו מכניסים עוד ועוד מכשירים פולטי קרינה לביתנו וחושפים את עצמנו ואת היקרים לנו מכללמחלות מסוכנות דוגמת סרטן.

והנה עוד משימה קטנה, קחו דף ועט או שתצטרפו למאה העשרים ואחת ותפתחו דף וורד  והרכיבו רשימה של כל המכשירים והמוצרים שיש בסביבתכם המיידית שעשויים לפלוט קרינה אלקטרומגנטית. סיימתם? יופי!

עכשיו בדקו האם ברשימה שלכם כללתם גם אופניים חשמליים? אם התשובה שלכם היא לא!, אל דאגה, אתם ממש לא לבד. רוב האנשים שסיימו את המשימה הזולא ציינו את האופניים החשמליים כמקור לפליטת קרינה. אבל במציאות אופניים חשמליים בעלי שלדת מתכת יכולים בהחלט להוות מקור לדאגה.electric-556748_1280

האופניים החשמליים כוללים מנוע חשמלי וסוללה ושני רכיבים אלו לא רק פולטים קרינה אלקטרומגנטית כי אם פולטים אותה בצמוד מאוד לגוף הרוכב. בשל כך, קבע האיחוד האירופי קריטריונים מחמירים לכמות הקרינה האלקטרומגנטית שהמנוע והסוללה באופניים החשמליים יכולים לפלוט – EMC.

יש לסייג ולומר שקרינה אלקטרומגנטית אינה מסוכנת בעוצמות נמוכות, אבל לאור העובדה שאנחנו חשופים אליה מכל כך הרבה מקורות, חשוב לנסות ולצמצם את החשיפה אליה עד כמה שניתן.

אחד הגורמים שמגבירים את החשיפה לקרינה שנפלטת מאופניים חשמליים היא שלדת האופניים. ברוב סוגי האופניים החשמליים השלדה עשויה מתכת. כולנו יודעים שמתכת מוליכה חשמל אך חשוב לזכור שבאותה מידה היא מוליכה גם קרינה אלקטרומגנטית. למעשה השילוב הזה בין שלדת המתכת לבין הקרבה לגורמי הפליטה החשמליים הופך את האופניים החשמליים למסוכנים. כדי להמחיש את הסיכון הנה לכם מטאפורה: רכיבה תמימה על אופניים חשמליים בעלי שלדת מתכת משולה למריחת שמן בישול על הגוף לצורך שיזוף. קרינת השמש מסוכנת ומריחת שמן מוליכה את קרני השמש ביתר שאת אל העור. אז יצאנו וחיפשנו קרם הגנה נגד קרינה אלקטרומגנטית וזה מה שמצאנו.

הבמבובייק!

אופניים חשמליים בעלי שלדת במבוק או בשמם המסחרי ה"במבובייק" מספקים הגנה אופטימאלית מפני קרינה אלקטרומגנטית. השלדה עשויה מבמבוק, שהוא סוג של צמח, ולכן מבודדת מפני קרינה אלקטרו מגנטית שנפלטת מהמנוע והסוללה.

יש עוד סיבות רבות שבעטיין כדאי להעדיף את הבמבובייק; הן אקולוגיות יותר, בטוחות יותר, יעילות יותר וזולות יותר מרוב האופניים החשמליים בעלי שלדת המתכת, אבל הדובדבן שבקצפת הוא ללא ספק העובדה שהן מונעות לחלוטין את הסכנות הגלומות בקרינה האלקטרו מגנטית.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים מקום לאירוע בטבע?
מחפשים מקום לאירוע בטבע בו תוכלו לערוך את האירוע שלכם בנוחות רבה וליהנות מאירוע מוצלח ומיוחד? אם כן,...
קרא עוד »
יול 30, 2018
בגדי ים לילדות – איך בוחרים?
כאשר אתם רוצים לבחור לילדה שלכם בגד ים, חשוב לבחור את הבגד ים לפי כמה משתנים עיקריים: לפי האופנה, סוג...
קרא עוד »
אוג 24, 2017
לאיזה אירועים יתאימו מגשי אירוח חלבי?
ניתן לומר שמגשי אירוח חלביים יכולים להתאים כמעט לכל אירוע, והשאלה האם להזמין מגשים מעין אלו או לא...
קרא עוד »
נוב 05, 2018