איך מתחילים לרוץ?

נעלי ריצה

משנה לשנה אנשים מבינים עד כמה פעילות גופנית היא חשובה. חלק בוחרים להתעלם מכך וחלק דווקא לוקחים חלק פעיל ומשלבים בחייהם אימוני כושר. האימון שזמין לכל מי שרוצה להתאמן הוא אימון ריצה, זאת בשל העובדה שניתן לבצע אותו ברחוב, בשכונה ואפילו בפארק. אבל איך מתחילים לרוץ? יש לנו כמה טיפים בשבילכם.

נעלי ריצה

יתרונות הריצה

ריצה היא אימון נגיש, שכל אדם שמעוניין בו יכול לבצע אותו. יש מי שבוחרים לרוץ על הליכונים בחדר הכושר, יש מי שיוצאים לריצות בשכונה, יש מתאמנים שמעדיפים לרוץ בחוף הים והאפשרויות הן רבות ומגוונות. הריצה מסייעת לנו להפעיל את מערכות הגוף והשרירים. היא תורמת לשיפור סיבות לב ריאה, מחזקת את הגוף באופן משמעותי ומסייעת רבות לחיזוק שרירי הרגליים.

כד שתוכלו להתחיל לרוץ ולעשות זאת נכון, חשוב להיערך בהתאם ולרכוש נעלי ריצה ייעודיות, המכילות בלמי זעזועים. כמו כן, חשוב לרכוש נעליים שמתאימות למידתכם באופן מדויק, כך תוכלו להימנע מפציעות ספורט. נוסף לכך, מוטב להצטייד בביגוד מתאים, כזה שיקל עליכם את הריצה. כלומר, לא מספיק לרכוש טייץ חדש וללבוש את החולצה מהטירונות, אלא שכדאי לקנות בגדי ספורט חדשים עשויי בד נושם. לא רק שזה יקל עליכם בתהליך אלא שזה גם יעודד אתכם ויעניק מוטיבציה. עוד נמליץ להתייעץ עם רופא בטרם תחילת האימונים, ואף לבנות תכנית אימונים עם מאמן מקצועי.

מתחילים!

לאחר שהצטיידתם בנעלי ריצה ובגדים מתאימים, תוכלו להתחיל להתאמן. את האימון הראשון כדאי להעביר תחילה בהליכה מהירה, המשלבת בתוכה ריצה. כלומר, התחילו בהליכה של 20 דקות לחימום השרירים והגוף, ולאחר מכן תוכלו לרוץ תוך שאתם מנסים להחזיק לפחות 10 דקות. הפעמים הראשונות הן תמיד מאתגרות יותר, אבל החדשות הטובות הן שאם מתמידים, זה משתפר.

לאחר כמה אימונים בהם אתם מצליחים לשמור על ריצה לפרק זמן של 10 דקות, תוכלו להתחיל להגביר את עצימות האימון ולרוץ למשך זמן רב יותר. הגוף מתחיל להתרגל לאימון והריצה הופכת קלה יותר ויותר. ההמלצה היא להוסיף 5 דקות נוספות בכל כמה אימונים (השתדלו לעשות זאת כל 3-5 אימונים), עד שתגיעו למצב שאתם מסוגלים לרוץ 35 דקות מבלי לעצור.

אם אתם מתכננים להתאמן ברחוב או בפארק, כדאי לנסות להישאר בהתחלה באותו מסלול. אם מסלול הריצה שלכם כבר אינו מאתגר אתכם ולעיתים אף משעמם – נסו לגוון ולמצוא מסלולי ריצה נוספים ברחבי העיר.

אגב, אל תשכחו לבצע מתיחות בתום כל אימון. זה חשוב וחיוני!

הציבו לעצמכם מטרות

לשמור על משך זמן ארוך של ריצה זה לא מספיק. חשוב לדעת מהי כמות הק"מ שרצתם במהלך האימון ולנסות להגדיל את היעד כמה שניתן. אל תמהרו להתקדם בתהליך, לכו על בטוח והתקדמו בצעדים קטנים והשתדלו לשמור על קצב אחיד (גם אם הוא איטי) – זה גם יותר בריא לגוף שלכם, וכך תמנעו ממנו חוויה טראומטית.

 

ריצה היא אימון נהדר וחיוני שמסייע לחזק את הגוף ולשמור על הבריאות. השתדלו להתאמן באופן מבוקר והקפידו על טכניקה נכונה על מנת להימנע מפציעות ספורט. אימון נעים!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *