הדברת פשפש המיטה – כך תוכלו לחזור לישון בשקט

הדברת פשפש המיטה

אחד החרקים המתישים ומציקים ביותר שיכולים להגיע אלינו הביתה הוא פשפש המיטה. פשפש זה קטן מאוד ובבגרותו מגיע לחמישה-שישה מילימטרים בלבד. בדרך כלל הוא יהיה בצבע חום עם גוון צהוב/אדמדם. אחרי ששתה דם מאתנו צבעו יהיה יותר שחור.

חרק זה כפי שהבנתם ניזון מהדם שלנו ולכן יכול להטריד אותנו לא מעט. הוא בדרך כלל נמצא על המיטה שלנו: בין הסדינים, בין קפלי המזרן, מתחת למזרן ועוד. במהלך היום הוא יכול להתחבא גם בשקעי חשמל, בארון הבגדים ובעוד מקומות בחדר שלנו.

בלילה הוא פועל כשאנו ישנים והוא עוקץ אותנו כדי לשתות מאתנו את הדם שכאמור הוא ניזון ממנו. הפשפשים אומנם לא מסוכנים ולא מעבירים מחלות אך העקיצות הלא נעימות שלהן עשויות לגרום לנו להתגרד, להשאיר סימנים אדומים על הגוף ואף לגרום לנפיחות. קראו בהרחבה על הדברת פשפש המיטה!

מהיכן הם מגיעים?

אלה יכולים להגיע מכל מקום למעשה: מהיציאה שלכם לחצר או לבילוי מסוים, יכול להגיע אתכם במזוודה מחו"ל לאחר שנתפס שם על הבגדים שלכם וכמובן אם אספתם חפץ או מזרן מבחוץ שהיו בו פשפשי מיטה הוא יגיע אתכם אל תוך הבית. כיום הוא נפוץ יותר בישראל מאשר בעבר ויכול להגיע גם מבעלי החיים שלכם המסתובבים בחוץ ונכנסים הביתה.

איך מדבירים פשפש מיטה?

ראשית מוציאים את כל הסדינים ומכבסים אותם על לפחות 60 מעלות. המדביר ירסס את דפנות המיטה ואזורים שונים בחדר אך כמובן לא באופן ישיר את המזרן, אותו יש להוציא החוצה, לנער ולשאוב. להחזיר את המזרן רק לאחר השלמת ההדברה ושטיפת החדר וניקוי מסגרת המיטה. מלבד הריסוס יש להשתמש גם במכשיר עם קיטור וחום מה שהופך את ההדברה למעט יקרה יותר אולם אין ברירה וכך תוכלו לחזור לישון בשקט.

> קראו גם על הדברת עש הבגד!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *