הדברת דבורים – כיצד להיזהר מדבורים וכיצד להדביר אותן

שביל ישראל

דבורים הן חלק בלתי נפרד מהטבע היפיפה שלנו, וסיפור חייהן כלהקה טומן בתוכו סודות נפלאים המעידים על היקום שלנו וחלוקתו. עם זאת, עד כמה שהדבורים חמודות וחרוצות, להיעקץ מדבורה יכול להיות דבר לא נעים. מלבד זאת ישנם אנשים האלרגיים לדבורים – מה שיכול להפוך את העקיצה לחמורה אף יותר. אז כיצד מדבירים דבורים וכיצד נזהרים מהם. כל המידע החשוב בהמשך.

הדברת דבורים – מרחיקים את מקור הדבורים

הדברת דבורים יעילה נעשית בדרך כלל על ידי חברות הדברה מקצועיות. הדברת דבורים נעשית כאשר מבחינים בנחיל דבורים גדול שאינו נמצא במקומו הטבעי כמו בחצרות בתים, ליד בניינים, בחניונים ובאזורי מגורים ושטחים מאוכלסים. כאשר הבחנתם בנחילי דבורים חשוב לפנות לחברת ההדברה וזאת תשלח איש מקצוע שיגיע לאתר את כוורת הדבורים וירחיק אותה במקצועיות מהמקום. בעקבות הרחקת הכוורת ייעלמו הדבורים ללא שוב. חשוב לא לנסות להתעסק או להרחיק כוורות דבורים באופן עצמאי וזאת כי הדבר יכול להיות מסוכן עד מאד!

לאילו תופעות עלולה לגרום עקיצת דבורה

עקיצת דבורה היא דבר שבעיקר לא נעים. אך במקרים קיצוניים יכולה עקיצת הדבורה לגרום לחום, צמרמורות, בעיות בדרכי הנשימה ואף לעלפון. מי שרגיש לדבורים יכול אף לסכן את חייו בשל עקיצת דבורה.

הרחקת דבורים בצורה טבעית

על מנת לא לפגוע בדבורים ובכל זאת להרחיק אותן באזורינו ישנן כמה דרכים שניתן לפעול בהן:

הדברה באמצעות צמחים – למרות שדבורים נמשכות לצמחים, ניתן באמצעות צמחים ספציפיים להרחיק ולהדביר דבורים. הדברה מסוג זה נקראת גם 'הדברה משולבת'. הדברה מסוג זה מורכבת מכמה סוגים של צמחי תבלין ששותלים ליד הבית או בגינה. הריחות הרבים של צמחי התבלין מבלבלים את הדבורים שאינם נמשכות לצמחים הרגילים שלהן, ולכן עוזבות את האזור.

רישות הבית – בנוסף להדברת דבורים, ניתן למנוע כניסת דבורים אל ביתכם על ידי רישות החלונות והדלתות ומוטב לא להשאיר באזורי החצר או היכן שאתם שוהים מקורות מים רבים.

לבשו בגדים כהים – אם אתם יוצאים לטיול בטבע כדאי ללבוש בגדים כהים, וזאת משום שדבורים וחרקים בכלל נמשכים לגוונים בהירים. אם תלבשו לבן סביר להניח שבמקום בו ישנו דבורים, תמצאו יותר דבורים באזור שלכם.

 

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה וופורייזר?
לאלו מכם שאינם יודעים, וופורייזר זה מכשיר אידוי שבעזרתו ניתן לאדות צמחים, וביניהם קנאביס. האידוי הופך...
קרא עוד »
ינו 24, 2018
מה צריך לדעת כשמתכננים בר מצווה בכותל
ככל שעוברות השנים אנחנו רואים עוד ועוד משפחות שבוחרות לעשות את בר המצווה של הילדים במקום החשוב ביותר...
קרא עוד »
אפר 25, 2017
טיפול פנים מומלץ
אנו שומעים כל הזמן על טיפולי פנים, היות וישנם טיפולי פנים מגוונים, אך יש להתאימם על פי סוג העור והגיל,...
קרא עוד »
מרץ 02, 2017