דברים שלא ידעתם על דיסני

אבירים אמיצים, נסיכות יפיפיות, הרפתקאות וצלילי –  כולם מאפיינים את עולם הסרטים של וולט דיסני. אבל מה אתם לא יודעים על וולט דיסני ועל סרטי דיסני? כמה הפתעות בהמשך!

דיסני

  1. וולט דיסני המייסד של חברת הסרטים היה מועמד 59 פעמים לפרסי אוסקר ואף זכה במהלך הקריירה שלו ב 22 פרסי אוסקר, ובכך שבר שיא בכל הנוגע לזכיות בפסלון הקטן והמבוקש.
  1. זוכרים את אלאדין החתיך? מסתבר שהוא לא סתם חתיך, אלא כי דמותו של אלדין שורטטה לפי תווי פניו של השחקן ההורס טום קרוז. שווה!
  1. וולט דיסני, היוצר והמייסד של החברה, נקרא על שמו של חברו הטוב של אביו הכומר וולטר פארר, שהיה מטיף בכנסייה המקומית.
  1. סרטי וולט דיסני החלו את דרכם כאומנות מסחרית שיעודה סרטי פרסום. וולט והאנימטור אב אייוורקס החלו את דרכם כמשרד פרסום, שם גילה וולט את אהבתו לאנימציה. השניים פרסמו בעיקר סרטים קומיים שעסקו בפוליטיקה וביקורת על הממשל, אך עם הזמן עברו לסרטי ילדים, והשאר היסטוריה…
  1. סרטים מפורסמים של דיסני כמו 'פנטסיה' ופינוקיו' לא תמיד היו פופולאריים בקרב הצופים. לעומת זאת, סרטים על חיות מפורסמות כמו 'דמבו' זכו להצלחה מסחררת!
  1. וולט דיסני נחשד עם השנים כאנטישמי. חשדות אלא הועלו נגדו כאשר אירח את הבימאית הנאצית לני ריפנשטאהל, אשר שיבחה אחרי הביקור שלה אצל דיסני את התנערותו של דיסני מיהודים. החדשות הלכו וגברו אף בתעשיית הקולנוע העכשווית, אך ישנן עדויות סוטרות שטוענות כי דיסני העסיק מספר רב של אני מטורים יהודים בחברתו.
  1. במהלך עשיית הסרטים 'במבי' ו'שלגייה' הוכנסו לאולפני דיסני חיות אמיתיות לצורך דיוק באיור הדמויות בסרטים.
  1. אוהבי הסרט 'מלך החיות' בוודאי ייהנו מהעובדה שקולות השאגה בסרט הינם אמיתיים, אך הם אינם של אריות אלא של טיגריסים, וזאת משום שקולות הטיגריסים היו איכותיים ורמים יותר משל האריות.

אהבתם? זה הזמן לצפות בסרט של דיסני האהוב עליכם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *