כל מה שרציתם לדעת על כלב טרייר טיבטי

כל מה שרציתם לדעת על כלב טרייר טיבטי

כלבי הטרייר הטיבטי טופחו, הורבעו וגודלו ככלבי ידיות, לוויה ולא ככלבי עבודה כמו הרבה כלבי טרייר רגילים, אשר נהגו להרוג עכברושים. כלב טרייר טיבטי ידוע עוד מימי המנזר הטיבטי, הכלב היה סימן למזל טוב, בריאות ושמחה לכל מי שמחזיק בו. כלבים אלה הינם כלבים בגודל בינוני אשר מאוד מזכירים את כלבי השי-צו. יש אפילו כאלה אשר בטוחים שהם אחד מאבותיו של כלבי השי-צו עוד בתוכניות הרבייה המקודמות. הטרייר מאופיין בפרווה ארוכה מאוד, רגליים אחוריות חזקות ביותר וירידת שיער באזור הפנים כדי להגן עליהם מפני פגעי הטבע. כלבים אלו הם כלבים שבוודאות ניתן לומר עליהם כי הם אוהבי אדם, סקרנים, זריזים ומעניינים ביותר.

 

אהבתם הרבה לבני אדם

כלבי הטרייר הטיבטי ידועים ככלבי לוויה מעולים, ומתוך כך ניתן להבין כי הם מאוד אוהבים נוכחות של אנשים. לעזוב אותם לנפשם, ייעשה להם רע, הם יכולים להיות אומללים ביותר ודבר זה עלול גם להוביל לבעיות התנהגות רבות. לכן מומלץ מאוד להקיף אותם כמה שיותר באהבה רבה, בנוכחות של אנשים שאליהם הם מרגישים קרובים ובטוחים. כמו כן מכיוון שמדובר בכלב חכם מאוד, ידידותי ונעים לסביבה יהיה לכם קל מאוד להיות בקרבתו ולרצות להיות בנוכחותו כמה שיותר. כלבים אלה כמו שנאמר ידידותיים, אך מכיוון שהם רגישים למגע, ומעדיפים מגע עדין, רך ומלטף, יש לגשת אליהם בזהירות עד שיבטחו בכם לחלוטין.

 

דאגה לבריאות הכלב

כלב מסוגר טרייר טיבטי אוהב מאוד ללכת, לרוץ ולהיות בתנועה כמה שיותר. לכן יש לדאוג כי אתם מוציאים אותו כמה שיותר ועדיף אפילו יותר מפעם ביום. אם יש לכם חצר טובה, מאובטחת עם חומה זהו פתרון מעולה עבורו, כך הוא יכול להשתובב כמה שחפץ ליבו. דבר אחד שיש לשים לב אליו כאשר מוציאים את הטרייר לטיול, ממש כמו שיש לוודא עם גזעים אחרים כמו כלבי קינג צ'ארלס, הוא לא לתת לו להסתובב ללא רצועה. כלב מסוג זה מתעניין בדברים רבים, הסביבה מגרה אותו והוא יכול ברוח מכם בקלות ולשכוח במהרה את נאמנותו אליכם. לכן הקפידו או לטייל איתו עם רצועה, או לשחרר אותו במקומות סגורים ובטוחים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *