נחשים לא ארסיים – הכירו את הנחשים שרק נראים מפחידים

נחשים לא ארסיים – הכירו את הנחשים שרק נראים מפחידים

היתקלות בנחשים בסביבה הטבעית שלהם זו חוויה שלעתים יכולה להיות מרתיע. חוסר הידע לגבי רמת המסוכנות של הנחש והארסיות שלו זה משהו שיוכל להוביל לתחושה של חוסר וודאות ותהיה לגבי הדרך שבה עליכם לפעול.

בכל מצב שבו אתם רואים נחש שאתם לא בטוחים לגבי הסוג שלו, נמליץ לכם לנקוט במשנה זהירות ולהימנע מהתקרבות יתרה אליו. אתם עלולים לסכן את עצמכם במידה ותיתקלו בנחש ארסי.

ישנם מספר נחשים אשר נחשבים לנפוצים במיוחד ברחבי הארץ, אשר מצד אחד נראים מפחידים בעבור חלק מהאנשים, אך הם לא ארסיים ולא מסוכנים בכלל. הנה לכם מספר נחשים אשר אולי יצא לכם להיתקל בהם או שיצא לכם להיתקל בהם בעתיד, ואין לכם מה לחשוש מהם.

  • זעמן סיני – נחש בעל מבנה דקיק עם פסי רוחב בצבעים צהוב, חום ושחור. אורכו מגיע עד חצי מטר וניתן להיתקל בו בכל אזור הערבה.
  • מטבעון מדבר – אורכו של הנחש מגיע עד למטר וחצי. צבעו נע בין אדום לחום בהיר, כאשר ניתן למצוא עליו כתמים סימטריים בצבע חום כהה. אפשר להיתקל בו בכל רחבי הארץ, במקומות כמו הנגב, מישור החוף הצפוני ומדבר יהודה.
  • נחש מים משובץ – את הנחש הזה אפשר למצוא באזורים עם מים מתוקים, כמו בכנרת למשל. מדובר בנחש שיכול לשהות ארוכות מתחת לפני המים, בעל צבע אפור ירקרק ואורך שמגיע עד מטר.
  • נימון דק – נחש מיוחד אשר ניתן לראות את איבריו הפנימיים בשל צבעו הבהיר ורוד, אשר מזכיר תולעת. מדובר בנחש קטן ודקיק במיוחד.

הנחשים שהזכרנו לעיל מהווים רק חלק קטן מכלל הנחשים הנפוצים בישראל אשר נחשבים בתור נחשים לא ארסיים. כך שלפני שאתם נכנסים לפאניקה למראה של נחש שמצאתם, יהיה כדאי לכם להבין קודם כל האם מדובר בנחש ארסי או לא, ורק לאחר מכן להבין איך לפעול. במידת הצורך, אם מדובר בנחש ארסי, תוכלו לפנות אל לוכד נחשים והוא כבר יוכל לעשות את העבודה ולדאוג לכך שאתם תוכלו לשמור על הבטיחות שלכם.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל היתרונות של טיפוס הרים בחול
בארץ ישראל יש לא מעט מסלולים של טיפוס שמהם נהנים מטפסים מתחילים ומתקדמים כל הזמן. אולם, בשלב כזה או...
קרא עוד »
אוק 08, 2019
פארק מים באיטליה
ברחבי איטליה ישנם מספר פארקים שנחשבים למובילים ומושכים אליהם תיירים רבים מהעולם כולו. אם אתם מחפשים...
קרא עוד »
דצמ 17, 2017
איך מרסקים אבנים בכליות?
אחת הדרכים לטיפול באבנים בכליות היא ריסוק שלהן. אבנים בכליות יכולות לצאת או בצורה ספונטנית דרך מערכת...
קרא עוד »
יונ 17, 2021