עידן האבן: שדרוג הגינה בעזרת אלמנטי אבן דקורטיביים

גן האבן

שילוב אלמנטים מאבן בחצר

מוצרי אבן לגינה כוללים אלמנטים לריצוף, לחיפוי ולבניית שטח הגינה. הם פופולריים מכיוון שהם משתלבים באופן טבעי בשטח ועמידים בכל תנאי מזג האוויר. באלמנטים דקורטיביים מאבן, המטרה ליפות את הגינה, יותר מאשר להוסיף לה פונקציונאליות.

מכיוון שאבן היא חומר גלם חזק ויציב לאורך שנים בדרך כלל לא נדרש לאלמנטים מאבן טיפול מיוחד. הם נטמעים בעיצוב הגינה ומהווים רקע יפהפה. אפשר לשלב אותם עם אלמנטי מים, להתאים מבחינת הגודל או הגוון שלהם, לשלב אותם בסגנונות עיצוב שונים או לצאת מהקופסה ולמצוא להם פונקציונליות חדשה לחלוטין.

גן האבן

מקור התמונה: https://gan-even.com/

כדים מאבן לעיצוב הגינה

כדי אבן משמשים בגינות למטרה כפולה:

  • השימוש האשון והבנאלי הוא לשם הדקורציה;
  • השימוש הנוסף בכדים הוא אדניות; מלבד המראה הייחודי של צמחייה השתולה בכדים, יש להם יתרון נוסף והוא החיסכון במים שמתאפשר בזכות היכולת לווסת את אופן פיזור מי ההשקיה, הן בכדים קטנים המכילים פרחים, שניתן להשקות ידנית, והן בכדים גדולים המכילים עצים, שאפשר להשקות בעזרת מערכת בקרה אוטומטית.

קערות שתילה מאבן לעיצוב הגינה

לצד הכדים ניתן לשלב קערות מאבן המשמשות לשתילה; הן כוללות מגוון צורות וגדלים, כאשר המשותף לכולן הוא השילוב המוצלח בין הירוק של הצמחים לצבעים העמוקים של האבנים השונות.

לקערות האבן יתרון בולט: היכולת למקם אותן בכל מקום בגינה; אפשר להציב אותן על הקרקע ועל מדפים, בשטחים מוגבהים או בפינות מרוחקות. כיוון שהן ניידות ניתן בעזרתן להפיח רוח חיים בכל נקודה שוממת בגינה.
הצעה דקורטיבית: אפשר לשתול בקערות האבן צמחים חד-שנתיים, מטפסים ירוקי-עד, קקטוסים ועוד או לשלב סוגי צמחייה שונים. רעיון אחר הוא לכסות את הקערה כולה או חלקה באבני חצץ או חלוקי נחל.

כדורי אבן (ספירות) לעיצוב הגינה

הספירות מגולפות בגדלים שונים מסוגי אבנים שונות. ישנן אפשרויות שונות ומגוונות לליטוש המשטח של הספרות, החל בשמירת המראה הנקבובי והטבעי של אבן פראית ועד לכדורים מלוטשים ומבריקים. מרבית הכדורים מלוטשים מסוג אבן אחד, והמבנה הטבעי שלה משפיע על המראה הייחודי ועל הגוון של הכדור המעובד.

כדורי אבן משתלבים בכל מקום בגן שיבליט את המראה המיוחד שלהם – הן בתאורת יום והן בתאורת לילה. את כדורי האבן אפשר להציב בגינה כפי שהם, ללא מתקנים נוספים, אך הצורה המקובלת לשלבם במבני מים מעוצבים כגון מזרקות מאבן. האבנים המעובדות שומרות על מראה ייחודי ועגול תוך עמידות בתנאי מזג אוויר בכל עונות השנה.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור עיצוב גבות שיתאים בדיוק לך
לגבות יש תפקיד חשוב בנראות החיצונית של כל אישה ובאופציות ההבעה שלה. זו הסיבה שיש חשיבות גדולה שכל...
קרא עוד »
מאי 01, 2022
מה עושים באילת בחורף?
אילת היא העיר האולטימטיבית עבור חופשת קיץ, אך מה בנוגע לחורף? מסתבר כי גם בחודשי החורף הקרים אילת...
קרא עוד »
נוב 17, 2020
כך תהפכו את החגיגה הקרובה שלכם ליותר מתוקה
אירועים הם אחד מהדברים הכי משמחים שיכולים לקרות לכל אחד מאיתנו בחיים, כי מי לא היה שמח לחגוג חתונה, בר...
קרא עוד »
יונ 15, 2016