מהם הסימנים לזוגיות במשבר?

זוגיות במשבר

זוגיות במשבר

זוגיות היא חלק בלתי נפרד מאורח החיים שלנו, מי מאיתנו לא רוצה למצוא זוגיות נכונה ומתאימה לנו בדיוק כמו שחלמנו? הרי כולנו. אבל מה לעשות שהמציאות היא טיפה שונה ולא כל בני האדם זהים וכך גם הקונפליקטים הנוצרים בינינו לבין בן אות בת הזוג שלנו. לא פעם נתקלים זוגות רבים נשואים וגם חברים בצומת דרכים וקונפליקטים שמעיבים על הזוגיות ולעיתים גורמים לנו צער וייאוש. איך בכל זאת ניתן לזהות את הסימנים האלו? האם הם בכלל קיימים?

חווים משבר בזוגיות? >>

זוגיות שהיא תלותית

אם נמצאים בקשר מחייב ואותה זוגיות היא בעצם זוג של תלות, נשללת בעצם העצמאות וכל דבר שרוצים לעשות בעצם מרגישים תלותיים ומבקשים "אישור" מהצד השני לביצוע המעשה. מערכת זוגית כזו היא מאין זוגיות של כל פעם אותו אדם צריך להתאים את עצמו לצד השני ואין זה משנה אם זה בן או בת הזוג זה יכול להיות שני המינים.

ברגע שהזוגיות היא תלותית מידי ומה שעושים או אומרים לא מספק את הצד השני יש פה איזו שהיא בעיה שצריך למצוא לה פתרון לכאן או לכאן.

חוסר הקשבה בין בני הזוג

במערכת יחסים זוגית חשובה מאד התקשורת , כאשר היא מתמוססת פתאום חווים משבר בזוגיות. אם יש צד אחד שבכל זאת רוצה לדבר ולספר את אשר על ליבו אבל מנגד הצד השני לא ממש רוצה להקשיב יש פה בעיה , אין תקשורת ובעקבות כך יכולים להיווצר קונפליקטים שמובילים לקושי בהמשך הזוגיות.

מריבות כתוצאה מהתחשבנות

כל מערכת זוגית יודעת עליות ומורדות וזה טבעי, אבל כאשר הויכוחים הופכים להאשמות והתחשבנות בין בני הזוג פה יש בעיה שצריך לעצור רגע ולהבין למה בעצם נוצרה ההתחשבנות הזו, לאן היא מובילה. ולמה תמיד כל צד מאשים את הצד האחר בהתנהלות לא תקינה של מערכת הזוגיות הנוכחית.

שתיקה במשך תקופה ארוכה

אם דיברנו על צד אחד שלא מאפשר לצד השני להביע את עצמו כאן המקרה הפוך, זוגיות שבני הזוג לא מדברים בניהם , או ממעיטים לדבר, מרגישים סוג של מתח ותחושת ריחוק אחד מהשני. זה סימן שמשהו אינו פועל כשורה במערכת הזוגית הזו.

אלו מקצת הסימנים המעידים על זוגיות במשבר, חשוב מאד לשים לב למהלכים אלו ולהבין בדיוק היכן התחילה הבעיה. כדי לגשר ולנסות לפתור את כל הקונפליקטים והמצבים שיש בזוגיות חשוב מאד להתייעץ עם מומחים בתחום יועצים זוגיים וביחד לגשר ולשפר את מערכת היחסים הזוגית.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רוצים לתת מתנה אמיתית לחתן והכלה? הפתיעו אותם עם אטרקציות לאירועים
חתונה היא ללא ספק האירוע המרגש ביותר בחיים והכי מיוחד ובעל משמעות מכל האירועים שאנו מכירים. על כן זה...
קרא עוד »
דצמ 19, 2018
מתנות שכולם ישמחו לקבל
לקבל מתנה זה אחד מהדברים המשמחים ביותר שיכולים לקרות לנו בחיים, כי מי שמעניק לנו מתנה לא חייב לעשות את...
קרא עוד »
מאי 05, 2015
מגבות מטבח – עיצוב משלים למטבח שלכם
פעם מגבות מטבח היו אלמנט שתפקידו היה פשוט והוא: לגרום לידיים שלכם להיות יבשות ממים, או שהן היו פשוט...
קרא עוד »
מאי 28, 2017