משחקי רצפה – הדרך הטובה להתפתח

משחקי רצפה

בעידן בו הכל בנוי וסובב סביב מסכים, זה נשמע קצת ארכאי וישן לחשוב שמשחקי רצפה יכולים לעזור לנו להתפתח. הורים רבים, בוודאי הורים צעירים, כלל לא חושבים על משחקים כאלה ככלי להתפתחות, ילדים בוודאי לא חושבים כך, שכן הם גדלים בעולם דיגיטלי, בעולם של עשרות ערוצים בטלוויזיה, עולם של אתרי אינטרנט, אפליקציות, מסכי מחשב ומסכי פלאפון שנמצאים אצל כל אחד כבר מגיל צעיר.

אך האמת היא, שאנחנו יכולים למצוא לא מעט משחקי רצפה בעזרתם אנחנו יכולים להתפתח. אם אנחנו בוחרים במשחק הנכון ואנחנו מקפידים להפיק ממנו את התועלות שהוא מציב בפנינו, הרי שאנחנו יכולים בהחלט ליהנות מאפשרות ללמוד ממנו ודרכו לא מעט, ובכך אנחנו יכולים גם להתפתח בצורות שונות.

משחקי רצפה

לא במקרה אנחנו מדברים על משחקי רצפה, לא רק בגלל שהם סוג של אנטיתזה לכל מה שהעולם הדיגיטלי מציע לנו, אלא שגם מדובר על משחקים אשר אנחנו יכולים למצוא בהם שימושים שונים, לא רק בקרב ילדים קטנים כפי שהיינו מצפים למצוא, אלא גם בקרב בני נוער, חבר'ה צעירים ואפילו מבוגרים.

היום אנחנו יכולים למצוא שימוש נרחב במשחקי רצפה מסוגים שונים, בין היתר בסדנאות גיבוש לעובדים בקבוצות שונות. המטרה היא שהעובדים ישחקו ביחד, בקבוצות או אחד מול השני, וכך גם ילמדו כיצד לעבוד אחד עם השני, אחד מול השני, ילמדו כיצד להתמודד עם מצבים שונים בצורה נכונה ועוד. כלומר המשחקים הפכו מאקט חוויתי או אקט התפתחותי בקרב ילדים, לכלי של ממש לצורך גיבוש עובדים.

חשוב להבהיר שזה לא הכלי היחידי ומן הסתם אנחנו אמורים למצוא משחקים שיכולים להתאים לעובדים, לא כל משחק יכול להתאים להם. מצד שני, אנחנו יכולים להיות בטוחים שאם נמצא את המשחק המתאים, משחק בו כל מי שאנחנו רוצים יכול להשתלב, הרי שנוכל להפיק תועלת רבה, כלומר נוכל לייצר כלים שיכולים לעזור להם להתגבש ואף מעבר לכך.

לסיכום, משחקי רצפה עדיין רלוונטיים גם היום, ואולי יותר מתמיד, אם אנחנו נדע לעשות בהם שימוש נכון, נוכל להפיק מהם תועלת רבה.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נושאים שחשוב לוודא לפני שאתם רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל לחופשתכם הקרובה
לפני כל נסיעה לחו"ל, ישנם דברים מסוימים שאנחנו חייבים לעשות בשביל שהנסיעה שלנו תהיה בטוחה וטובה. יש...
קרא עוד »
מאי 04, 2019
תביעת פיצויים בגין תאונות דרכים חו"ל לעומת תאונות בארץ
אחד החששות הגדולים ביותר של אנשים שנוסעים לחו"ל הוא מפני העובדה שאם חלילה יקרה משהו הם לא ידעו...
קרא עוד »
אפר 24, 2017
רעיונות לאטרקציות ליום הולדת
כשזה מגיע לחגוג יום הולדת, יש אינסוף אפשרויות להפוך את היום למיוחד. בין אם אתם מחפשים משהו קלוש או...
קרא עוד »
ינו 23, 2023