משחקי רצפה – הדרך הטובה להתפתח

משחקי רצפה

בעידן בו הכל בנוי וסובב סביב מסכים, זה נשמע קצת ארכאי וישן לחשוב שמשחקי רצפה יכולים לעזור לנו להתפתח. הורים רבים, בוודאי הורים צעירים, כלל לא חושבים על משחקים כאלה ככלי להתפתחות, ילדים בוודאי לא חושבים כך, שכן הם גדלים בעולם דיגיטלי, בעולם של עשרות ערוצים בטלוויזיה, עולם של אתרי אינטרנט, אפליקציות, מסכי מחשב ומסכי פלאפון שנמצאים אצל כל אחד כבר מגיל צעיר.

אך האמת היא, שאנחנו יכולים למצוא לא מעט משחקי רצפה בעזרתם אנחנו יכולים להתפתח. אם אנחנו בוחרים במשחק הנכון ואנחנו מקפידים להפיק ממנו את התועלות שהוא מציב בפנינו, הרי שאנחנו יכולים בהחלט ליהנות מאפשרות ללמוד ממנו ודרכו לא מעט, ובכך אנחנו יכולים גם להתפתח בצורות שונות.

משחקי רצפה

לא במקרה אנחנו מדברים על משחקי רצפה, לא רק בגלל שהם סוג של אנטיתזה לכל מה שהעולם הדיגיטלי מציע לנו, אלא שגם מדובר על משחקים אשר אנחנו יכולים למצוא בהם שימושים שונים, לא רק בקרב ילדים קטנים כפי שהיינו מצפים למצוא, אלא גם בקרב בני נוער, חבר'ה צעירים ואפילו מבוגרים.

היום אנחנו יכולים למצוא שימוש נרחב במשחקי רצפה מסוגים שונים, בין היתר בסדנאות גיבוש לעובדים בקבוצות שונות. המטרה היא שהעובדים ישחקו ביחד, בקבוצות או אחד מול השני, וכך גם ילמדו כיצד לעבוד אחד עם השני, אחד מול השני, ילמדו כיצד להתמודד עם מצבים שונים בצורה נכונה ועוד. כלומר המשחקים הפכו מאקט חוויתי או אקט התפתחותי בקרב ילדים, לכלי של ממש לצורך גיבוש עובדים.

חשוב להבהיר שזה לא הכלי היחידי ומן הסתם אנחנו אמורים למצוא משחקים שיכולים להתאים לעובדים, לא כל משחק יכול להתאים להם. מצד שני, אנחנו יכולים להיות בטוחים שאם נמצא את המשחק המתאים, משחק בו כל מי שאנחנו רוצים יכול להשתלב, הרי שנוכל להפיק תועלת רבה, כלומר נוכל לייצר כלים שיכולים לעזור להם להתגבש ואף מעבר לכך.

לסיכום, משחקי רצפה עדיין רלוונטיים גם היום, ואולי יותר מתמיד, אם אנחנו נדע לעשות בהם שימוש נכון, נוכל להפיק מהם תועלת רבה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *