חדרי בריחה

kids-635479__340

חדר בריחה הוא אחד מהמשחקים הנחשבים והמבוקשים בימינו. שמו המקורי בלועזית הוא אסקייפ רום. מדובר במשחק חברה שהוא לגמרי מציאותי. קבוצת אנשים קטנה בין 2 עד 5 בערך נכסים  לתוך חדר וכל מטרתם היא לעשות שימוש בחפצים שונים שנמצאים בחדר על מנת לפתור פתרון, בעיה או חידה מסתורית ולצלוח להיכנס לחדר הבא שמביא אתו אתגר נוסף.

המשתתפים כולם עונים על קושיות קשות, מוצאים רמזים, מפענחים צופנים ומשתמשים ביכולות אישיות, שלעיתים לא ידעו כי יש להם אותן, על מנת להימלט ולהיחלץ מהחדר כמה שיותר מהר כשהכל מוגבל למינימום זמן של שעה.

חדרי בריחה בארץ                                                                                                 

המשחק הגיע ממדינות יפן וסין שהיו המדינות הראשונות שהפיצו את הטרנד לפני יותר מעשור, גם בארץ הוא נחשב לטרנד מבוקש ופופולרי מאוד והתפזר לכמה ערים בארץ. אנשים רואים בחדרי בריחה מקור לאתגר וחוויה קבוצתית או זוגית, מקור הנאה גדול עם ריגוש לכל הגילאים. יש הרבה חדרי בריחה בישראל וכל הזמן בונים עוד בגלל ההצלחה שלו.  

מקרות המשחק                                                                                                               

משחקים של אסקייפ רום מבוססים לרוב על משחקי וידאו רבים ואחרים שהכרנו לפני כן במחשב שם גם נדרש היה לפענח צופנים וחידות על מנת להמשיך את המסלול והצליח להימלט. כל שחקן שמשתתף במשחקים אלו אמור לעשות שימוש בכושר האבחון שלו בחשיבה מרחבית, בכל היכולות האנליטיות ובכישורי אסטרטגיה על מנת לברוח מהחדר .

לכל חדר בריחה יש נושא                                                                                        

לרוב חדרי בריחה יתארגנו סביב תחום ונושא ספציפי שבו יש סיפור מסגרת ועלילה שמתקיימת בחדר ובהתאם לכך גם התפאורה בחדר. כולם מתקדמים יחד במטרה לפתור את החידות ולהגיע לפתרונות ולמצוא חפצים שיסייעו בכך. לפני כל כניסה לחדרי הבריחה יש הדרכה של המדריכים שהיא כוללת את סיפור המסגרת לקראתו הם הולכים ומשימתם היא להציל, לצלוח ולנצח. חלק מההדרכות יבואו לידי ביטוי בסרטון קצר או סיפור מפי המדריכים ולעיתים יהיה שימוש גם במשקפי מציאות מדומה שיינתנו למשתתפים, בהתאם לסיפור המסגרת שמכניס אותם לאווירה הנכונה ומעלה את רמות האדרנלין בכולם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *