ימי כיף בירושלים

שביל ישראל

ירושלים, עיר הבירה של ישראל, הינה אחת הערים המעניינות ביותר בעולם. מעבר לארכיטקטורה הייחודית הקיימת בעיר, מדובר בעיר המשלבת מספר תרבויות ודתות לכדי הרמוניה מושלמת. מרבית האנשים אינם מכירים באמת את ירושלים על כל הדמויות והמקומות הצבעוניים הקיימים בה. בדיוק מסיבה זו, ימי כיף בירושלים הינה אפשרות נפלאה להכיר את העיר מזווית חדשה ומעניינת, ותוך כדי לחזק את הקשר עם המשפחה או הקבוצה עמה אנו מגיעים ליום הכיף. הרי לפניכם מספר דברים שאפשר לעשות בירושלים במסגרת יום הכיף.

"חפש את המטמון"

המשחק "חפש את המטמון" הינה דרך נפלאה להכיר את העיר, ועל הדרך – ליהנות מתחרותיות ומעט "אקשן" בין כלל המשתתפים. במסגרת המשחק, מוחבאת מתנה כלשהי ברחבי העיר, אליה מגיעים המשתתפים לאחר מסע ארוך ומלא בכיף. המשחק בנוי מתחנות, אשר בכל אחת מהן קיים רמז באשר למיקומה של התחנה הבאה. על כל קבוצה להבין את הרמז או לפתור את החידה במהירות, על מנת להקדים את הקבוצה האחרת לתחנה הבאה. התחנה הסופית הינה למעשה התחנה בה מוחבאת המתנה, והקבוצה שמגיעה אליה ראשונה מוכתרת כקבוצה המנצחת. מדובר בפעילות נחמדה במיוחד לימי כיף במסגרת העבודה, עם המשפחה או עם חברים.

הרי ירושלים

הרי ירושלים הינם איזור מושלם ליום כיף בעיר. בהרים מסלולי טיולים רבים, ואטרקציות רבות הפזורות לאורך המסלולים. הרי ירושלים ידועים בחשיבותם ההיסטורית, בעיקר בשל קרבתם לעיר הקודש. בחבל ההרים קיימים מעיינות רבים (כ- 100 במספר) ועמקי נחלים בהם ניתן לטבול, בייחוד בימים החמים יותר של השנה. בקרבת ההרים קיימים שרידים רבים של יישובים חקלאיים מימי בית ראשון, עניין ההופך את הטיול באיזור זה לרוחני ומיוחד. אלה מביניכם שלא אוהבים ללכת הרבה, יוכלו לטייל באיזור זה גם במכונית, ברכבי שטח או על אופניים.

העיר העתיקה

העיר העתיקה בירושלים מתחלקת לארבעה רובעים: הרובע היהודי, הרובע המוסלמי, הרובע הנוצרי והרובע הארמני. ברובע היהודי, קיימות אטרקציות רבות מהן ניתן ליהנות, וביניהן:

  • מנהרות הכותל – מדובר במנהרות היוצרות אשליה של מנהרת זמן. באמצעות המנהרות, נוכל לחזור לתקופות עתיקות יותר בעיר וללמוד עוד על תקופות אלה.
  • עיר דוד – עיר דוד ממוקמת בסמוך לכותל. במקום ניתן להתרשם מפריטים ארכיאולוגיים בני כ- 2000 שנה ועוד.
  • מוזיאון מגדל דוד – מוזיאון הממוקם בתוך מצודה עתיקה, אשר שימשה כמוקד לקרבות בימי המרד הגדול ביהודה. המוזיאון מכיל שרידים מתקופות שונות בארץ ישראל.
אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה עדיף לרכוש דיל לאילת מאשר טיסה ומלון בנפרד
הקיץ כבר כאן ולא מעט אנשים מתחילים לתכנן את חופשת הקיץ שלהם. אומנם החופשה השנתית לא תהיה זהה לחופשה...
קרא עוד »
מאי 17, 2020
איך מוצאים מקום מושלם לקיום אירועים בתל אביב
אירועים הם טעם החיים כי הם תמיד מלאים בשמחה ואהבה. זה לא משנה אם אתם מתכננים היום את הברית של הבן הבכור...
קרא עוד »
אפר 27, 2017
אוכל מוכן לשבת
המאמר עוסק באוכל מוכן לשבת. תעשיית המזון מתפתחת ומשתנה כל הזמן. יש הרבה טרנדים חדשים שנוצרו בשנים...
קרא עוד »
יונ 19, 2022