מה שלא מספרים לכם על ביטוח בריאות לחו"ל

ביטוח בריאות לחו"ל

ביטוח בריאות לחו"לכולנו יודעים שביטוח רפואי הוא דבר חשוב ושיש לעשות ביטוח רפואי מתאים כאשר נוסעים לחו״ל. הסיבה לכך היא שהביטוח הרפואי הבסיסי של קופות החולים והביטוח הלאומי אינו מכסה על טיפולים רפואיים מחוץ למדינה. כמובן שאתם שואפים לנסוע ולחזור שלמים ובריאים אך לא ניתן להתעלם מהמציאות בה לפעמים יש לנו הפתעות בתחום הזה. במקרים רבים מתרחשות תאונות בחוץ לארץ או פשוט ביש מזל ואנו חוטפים מחלה אשר דורשת טיפול רפואי דחוף. במקרים כאלו גם פרוצדורה רפואית פשוטה למדי יכולה להגיע לאלפי דולרים מכיוון שאנו נעזרים בשירותי רפואה פרטית. לעומת זאת כאשר יש לנו ביטוח רפואי מתאים אנו מכוסים. אך האם יש דברים שלא מסבירים לכם ואתם חייבים לדעת לפני שאתם נוסעים לחו״ל?

את התשובה לשאלה זו אתן לכם באמצעות סיפור על חברה שיצא לעבוד בחוץ לארץ. הוא מצא עבודה בחו"ל, ארז את חפצים ועלה על המטוס. כמובן שבטרם הנסיעה הוא דאג לעצמו לביטוח רפואי באחת מחברות הביטוח. זוהי הוצאה של מספר שקלים ביום אך היא ההכרחית. על מנת לחסוך הוא פנה לשתי חברות ביטוח, כאשר אחת מהן הציעה לו תכנית ביטוח זולה בצורה משמעותית. כמובן שהוא לא פראייר ולכן בחר באופציה הזולה אשר חייבה אותו סכומי כסף נמוכים. פחות או יותר כמו שהוא וכל החברים שלו שילמו בטיול הגדול שאחרי הצבא. אבל יש דבר אחד שחברות הביטוח לא סיפרו לו על ביטוח הבריאות וכמובן שאותו חבר בכלל לא רצה לדבר עם חברת הביטוח היקרה….

חברות הביטוח שהציעו לחבר ביטוח במחיר מוזל שכחו לספר לו שתכנית הביטוח שלו בכלל אינה מתאימה לצרכיו. אותו החבר אשר החל לעבוד ולנהל את חייו בחו״ל קיבל ביטוח רפואי המתאים למצבי חירום. המשמעות של זה מנוקדת המבט של חברת הביטוח היא שהן משלמות הוצאות רפואיות במקרי חירום בלבד ובמצבים קיצוניים מעוניינות להטיס אותו לארץ לצורך המשך הטיפול. אך במקרים בהם החבר נזקק לשירותי בריאות שגרתיים הוא מצא את עצמו ללא שום פתרון ונאלץ לשלם מכיסו. לחברות הביטוח לא היה שום עניין לשלם על ביקורי הרופא התכופים של אשתו אשר הייתה בחודש השישי להריונה. וכך מתוסכל וכועס הוא מצא את עצמו משלם מכיסו סכומים גבוהים למרות שיש לו ביטוח.

לאחר שנתיים אותו החבר חזר לארץ על מנת להתחיל את חייו מחדש בישראל עם אשתו וביתו התינוקות. אך לאחר היעדרות של שנתיים מהארץ הוא גילה שהוא איבד את זכויותיו בביטוח הלאומי והוא חסר שום כיסוי במקרה של מחלה.

כאשר אתם מחפשים ביטוח בריאות לחו"ל אתם חייבים לשאול את כל השאלות שוב ושוב עד שאתם מבינים ולוודא שהכול מגובה בפוליסה בכתב. כמובן שתמיד הפוליסה מגיעה בכתב אך חובתכם לוודא שכל התשובות של סוכן הביטוח אכן מנוסחות בצורה זו בפוליסה. בהחלט מותר לכם לשאול את סוכן הביטוח להפנות אתכם לפסקה בפוליסה אשר עונה על השאלה ששאלתם. אתם תמיד חייבים לדעת מה כוללת ומה לא כוללת הפוליסה לפני שאתם רוכשים אותה.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נגינה על סקסופון – מה חשוב לדעת?
ללמוד לנגן על סקסופון זה ללא ספק דבר שיכול להיות מעניין במיוחד בעבורכם ובעבור כל אחד שרוצה להיכנס...
קרא עוד »
נוב 10, 2016
כך תשכרו וילות ברמת הגולן לחופשה בלתי נשכחת
בצפון האי יש הרבה וילות להשכרה. ניתן למצוא וילות בצפון המושלמות למשפחה או לזוג עם ילדים. בצפון האי...
קרא עוד »
מרץ 28, 2023
ויזה למרוקו אונליין
לפני שאתם נכנסים למרוקו, יש כמה דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון. אחד מהם הוא כמובן נושא אשרות הכניסה...
קרא עוד »
מאי 16, 2022