הגירה לארצות הברית: מערכת מסבירת פנים

הגירה לארצות הברית

נכון שיש היום יותר מהגרים בארצות הברית מאי פעם. יחד עם זאת, אחוז העולים באוכלוסייה הכללית אינו שונה בהרבה מהתקופות האחרות בהיסטוריה. בשנות החמישים, המהגרים היוו בין 12-15% מהאוכלוסייה, והפכו בהצלחה לחלק מהחברה האמריקאית. הם עזרו לבנות את המדינה המשגשגת והמגוונת, ואין סיבה להאמין שהמהגרים של היום יהיו שונים.

מהגרים תמיד היו מקור חיוני לכוח האמריקאי. הם מגדילים את הכלכלה והופכים את הקהילות לעשירות ומגוונות יותר. הם שכנים, עמיתים וחברים – ולכן לאנשים שעוברים תהליך הגירה לארצות הברית יש חלק גדול באמריקה לא פחות מאלה שנולדו במדינה.

מהגרים עוזרים ליצור מקומות עבודה חדשים

הגירה לארצות הברית מכניסה למדינה כלכלה חדשה באמצעות מכירת ורכישת מוצרים מקומיים, ויצירת מקומות עבודה חדשים, כי מהגרים לעתים קרובות פותחים עסקים משלהם.

האמת היא שמהגרים הם בעלי סיכוי גבוה פי שניים לפתוח עסקים בהשוואה לאזרחים ילידי ארה"ב, וחברות שבבעלות מהגרים נוטות יותר להעסיק עובדים מאשר חברות בבעלות אזרחים ילידי הארץ. מדינות עם מספר גדול של עולים מדווחות על שיעורי אבטחה נמוכים יותר עבור כולם.

הערכות עכשוויות מרמזות כי איפשהו בין שליש למחצית מהמהגרים בארצות הברית הגיעו למדינה עם אשרת מבקרים, סטודנטים או עבודה, והשלימו את תהליך ההגירה או האזרחות שלהם. המשמעות היא שהם נכנסו לארה"ב עם תיעוד כדין ובזכות המדיניות מסבירת הפנים שמעודדת הגירה של עולים חדשים לאמריקה, הם חיים היום כאזרחים שווי זכויות.

הקלה על המתאימים להתאזרחות

כיום, מעל תשעה מיליון מחזיקי גרין קארד זכאים להגיש בקשה להתאזרחות. זהו השלב הבא הטבעי מבחינת עולים רבים שהשלימו תהליך הגירה לארצות הברית, והם בוחרים להתאזרח על מנת לתרום למדינה בתחומי ביטחון, כלכלה, רפואה, עסקים, וחינוך.

לטובת הכלכלה והקהילה, מיליוני אנשים שחיים בארה"ב ללא תיעוד, פותחים בתהליכים רשמיים של הגירה בזכות התוכניות שמעודדות אותם להגשים את החלום האמריקאי. קיימת היום הרחבת תוכניות לצעירים כדי לעודד פרודוקטיביות, ייצור וביסוס תרבות עשירה יותר.

קיימת הגנה על עולים חרוצים שתורמים למדינה במשך שנים ובנו באמריקה קריירות ומשפחות, ולכן המדינה מעודדת הקלה בתהליכי השגת אזרחות.

הגירה לארצות הברית היא אמריקה החדשה

עולים חדשים תורמים לארצות הברית מעבר לחברה וכלכלה. הם משתלבים במדינה, מעשירים את התרבות ויוצרים מקומות תעסוקה ממוקדים שתורמים לכלכלת המדינה. הם מהווים קבוצה אמונה של ארגונים קהילתיים מגוונים, ומקבלים את ההזדמנות להשתלב בקהילות.

פתרון הגירה לארצות הברית מוביל לייצוב התרבות האמריקאית, ויוצר אמריקה חדשה עשירה יותר מבחינת תרבות מגוונת, וכלכלה יציבה, כפי שלא ניתן לראות בשום מקום אחר בעולם.

המדינה משקיעה מיליוני דולרים בשנה לסייע במימון מלא של תוכניות הגירה, סחר, ושיפור תוכניות לנוער במדינה, כך שנוצרת קהילה בינלאומית חזקה שמהווה דוגמא ומופת לכל העולם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *