האם טיול בהודו יכול להתאים לדתיים

האבולוציה של נסיעות למזרח הרחוק היא מרתקת. בהתחלה היו אלה מעטי מעט אשר טסו, בעיקר אנשים שנתפסו כרוחניים או אנשים שנתפסו כהרפתקנים במובן מסוים. אחרי זה, החלו לטוס להודו צעירים רבים שרצו לחוות תחושת שחרור אחרי הצבא. בהמשך החלו לטוס שם מבוגרים ומשפחות אשר חלקם זכרו חסד לטיול שהם עשו אחרי צבא וחלקם ביקשו להשלים את מה שלא עשו אז.

היום אנחנו יכולים לראות קהל מגוון מאוד אשר יוצא לטיול בהודו, והוא כולל גם קהל דתי. על פניו, היינו יכולים לחשוב שמדובר בטיולים שלא מתאימים לקהל שכזה. הרי קהל דתי ירצה לנסוע אל מקומות שתנאי השטח מתאימים לו, למשל, מקום שקל למצוא בו אוכל כשר, מקום שיש בו קהילות יהודיות ובתי כנסת, מקום ששומר על צניעות, במילים אחרות, מקום שאפשר לקיים בו אורך חיים דתי.

>>> הקליקו למידע על הודו לדתיים

אך לא נופתע לשמוע שגם להודו מגיע קהל דתי רב ואכן מדובר ביעד שיכול להתאים להם. במקרים מסוימים מבצעים התאמות נדרשות מהבית, במקרים אחרים, בהודו עצמה יש את התנאים לכך.

טיול בהודו

ראשית, כל מי שביקר בהודו יודע שיש בה לא מעט סניפים של חב"ד, שם אפשר ליהנות מאוכל כשר, להתפלל וכל שאר הדברים שאדם דתי מחפש.

שנית, כמובן שיש לא מעט ישראלים שיוצאים מהארץ להודו עם אוכל בקופסאות שימורים, אותו הם צורכים בזמן הטיול.

שלישית, בהודו יש לא מעט חבר'ה ישראלים בעלי מסעדות ובתי מלונות שמותאמים ספציפית לקהל ישראלי, קהל שמחפש מקום כשר, בין היתר.

ארבע, לא חייבים לנסוע להודו ולאכול בשר. להיפך, המטבח ההודי מכיל הרבה מאוד ירקות וקטניות, דברים מהטבע אשר אפשר לאכול ללא חשש.

לגבי שאלות של צניעות למשל, הרי שהודו כשלעצמה היא מדינה בעלת מאפיינים דתיים רבים, כך שנהוג לשמוע שם על צניעות, מה עוד שמי שחושש מזה, יכול שלא להגיע אל מקומות בהם זה לא מתקיים, כמו למשל חופי ים וכדומה.

לסיכום, טיול להודו בהחלט יכול להתאים לקהל דתי מגוונים שונים, אם רק יודעים לעשות את ההתאמה הנכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *