כל היתרונות של טיפוס הרים בחול

טיפוס הרים

בארץ ישראל יש לא מעט מסלולים של טיפוס שמהם נהנים מטפסים מתחילים ומתקדמים כל הזמן. אולם, בשלב כזה או אחר הנופים הישראלים כבר ירגישו משעממים, וזה השלב שבו מטפס מתחיל להכיר באופן אישי את אתרי הטיפוס היפים והמלהיבים ביותר שקיימים ברחבי העולם.

ריבוי של מסלולים

מטפסים וותיקים כבר למדו להכיר עד כמה יש מקומות מסביב לעולם שבו יש מסלולי טיפוס שגורמים לכל היתר פשוט להחוויר, כמו לדוגמה טיפוס לקילימנג'רו. אתרי טיפוס מסוימים יכולים להכיל רק כמות מסוימת של מסלולי טיפוס, ולכן כאשר מגיעים אל מקום שבו יש הרבה מאוד מסלולי טיפוס שמהם קשה עד מאוד לבחור את זה שבו הכי מעוניינים, זה הופך את טיפוס ההרים דווקא בארצות ניכר למשהו מבוקש והגיוני כי הוא פופולארי.

גיוון סגנונות- סינגל פיצ'/מולטי פיצ'

כל מטפס מסגל לעצמו עם הזמן את הסגנון של הטיפוס שעליו הוא הכי אהוב. הסגנונות האפשריים הם בדרך כלל face, slab, overhang, roof ואם יש שילוב של כל אחד מן המסלולים הללו באתר טיפוס אחד, הרי שמדובר יהיה בפנינה של ממש וגן עדן עבור מטפסים שמגיעים אל מקום אחד שבו יש כל סגנון אהוב לפי מה שרוצים ומעדיפים.

אווירה שמסביב – אתר נופש למטפסים

אין כמו לוקיישן של טיפוס שבו יש נוף פסטורלי אשר ניבט מכל עבר כמו שתמצאו במסלולים של טיולי אתגר בירדן ואתרים מובילים אחרים. מטפסים יודעים להעריך אתרי טיפוס מיוחדים, וכשיש אתרי טיפוס בחו"ל שמציעים גם מקום לינה בקרבת מקום וגם אזור שבו יכולים לרדת אל חוף הים ושם ליהנות מרגעים בודדים ללא טיפוס, הרי שמדובר בחוויה שבאופן הגיוני יותר מחבבים.

סלעי טיפוס איכותיים

מטפסים מיומנים כבר למדו להכיר את השוני בטיפוס על סלע העשוי אבן גיר לבין טיפוס על סלע אשר עשוי "בטון".

מגוון של זוויות טיפוס

מכיוון שקושי הטיפוס על צוק או הר נובע מן הזווית שבה מתקדמים הלאה ובה אוחזים, הרי שאם מגיעים אל אתר טיפוס שבו יש הרבה מאוד סוגים של זוויות טיפוס, במסלולי הטיפוס השונים, המטפסים יוכלו ליהנות כל אחד לפי רמת הטיפוס והאתגר מחוויית טיפוס שקיימת בדיוק רב למידתו.

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פעולות גיבוש לחיילים
הצבא הוא גוף משמעותי ודומיננטי מאוד עבור כל אחד ואחד מאתנו. כולנו יודעים שבלעדי אותם חיילים אשר עושים...
קרא עוד »
יונ 22, 2016
כיצד קרוואן יתרום לחופשות המשפחתיות שלכם
הרצון לבלות עוד זמן איכות עם המשפחה הוא רצון של כולנו, ולכן אפשר להבין אתכם אם אתם מחפשים את הדרך...
קרא עוד »
פבר 25, 2015
רוצה לחגוג את הבת מצווש המושלמת? הנה 6 טיפים שיהפכו את החגיגה שלך למושלמת
הנה היום הגדול כבר בפתח שבו הילדה שלכם חוגגת בת מצווה, וכעת אתם רוצים לארגן מסיבה איכותית וכזאת שכולם...
קרא עוד »
נוב 17, 2018