מה זה תמלול? ואיך עושים את זה כמו שצריך

תמלול

תמלול הוא סוג שירות, המוצע בדרך כלל מחברות העוסקות בתרגום וכתיבה.

תמלול משמעו, לשמוע הקלטה כלשהי בשפה מסוימת ולכתוב בדיוק את הנאמר מההקלטה לתוך טקסט.

אחרי שמבינים מה זה בעצם תמלול, ניתן לגשת לעבודה על פי דרישות הלקוח, כדי לשלוח תוצר ברמה איכותית וגבוהה, נלמד כאן כמה שיטות שיסייעו לכם לעשות זאת.

מרווח זמן מתאים

עבודת התמלול אמנם נשמעת קלילה, אך היא דורשת זמן רב לביצוע. בן אדם יכול להגיד מספר רב של מילים וביטויים בכמה שניות בודדות, הקלטה של שעתיים תדרוש מכם כמה שעות תמלול טובות, במקרה הטוב, בו ההקלטה ברורה ובשפת האם שלכם.

ישנם מקרים רבים בהם לקוח שולח הקלטה באיכות ירודה, מלאה ברעשי רקע ובדיבור שקשה להבין, בגלל מבטאים שונים, שפות זרות ודיבור חלש שלא לכיוון המקלט. במקרים כאלה, תמלול הקלטה של שעתיים עלול לקחת לכם עשרות שעות, בהם תצטרכו להקשיב שוב ושוב להקלטה בכדי לפענח כמיטב יכולתכם את הנאמר.

מצד אחד דיוק, מצד שני דילוג

עבודתו של המתמלל היא לרשום את הנאמר בדיוק המרבי, על פי יכולת ההבנה והפיענוח שלו. החומרים הנאמרים בהקלטה עשויים להיות רגישים ולהשפיע באופן ישיר על אורח חייהם של הלקוחות, תמלול ברמה גבוהה וללא דופי יביא לשביעות רצונו של הלקוח ולהעצמת שמו הטוב של המתמלל.

כמו כן, כפי שצוין, ישנם מקרים בהם ההקלטה לא ברורה בגלל סיבות כאלה ואחרות, מה שמקשה מאוד על המתמללים להגיע לדיוק הרצוי ולהגיש את התוצר הסופי בזמן.

לכן, ניתן להשתמש בדילוגים, כדי לחסוך בזמן ולהתקדם הלאה במקום להיתקע כמה שעות בנסיון לפענח כמה שניות בודדות, הדילוג נעשה באמצעות שימוש בתבנית: [….]

או [מילים לא ברורות]/ [משפט לא ברור]/ [לא ניתן להבין בגלל רעש] וכדומה…

במידה וסיימתם את התמלול ונשאר לכם קצת זמן לפני הגשתו לפי הדד ליין, תוכלו לחזור למילים בהן התקשתם ולנסות לפענח אותן, כדי לשלוח תוצר סופי מדויק ואיכותי ככל הניתן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *