התנהגות נכונה עם עדשות מגע

עדשות מגע צבעוניות

עדשות מגע הן התקן שאותה שמים על העין ואיתו חוזרים לראות בצורה תקינה מבלי שצריכים לסבול מאי הנוחות של הרכבת משקפיי ראייה שאינן נעימות על האוזניים ועל האף. השימוש בעדשות מגע צבעוניות נפוץ בכל רחבי העולם ועדיין מדובר באופציה נפלאה ופופולארית לתיקון של בעיית ראייה על פני משקפיים או תיקון ראייה בלייזר. יחד עם זאת, אדם שמשתמש בעדשות מגע חייב להיות קפדן לגבי אופן השימוש בהן ולפעול בצורה הכי טובה עם היגיינה טובה.

 

שומרים על ניקיון הידיים

הידיים שלנו הן כאלה אשר באופן טבעי נוגעות בהמון דברים במהלכו של רגע אחד. כל אחד מן הדברים הללו יכול להכיל חיידקים אשר רובצים להם בנחת על הידיים ומחכים לשעת פעולה. זה חשוב מאוד לבצע שטיפה יסודית של הידיים עם סבון היטב ורק לאחר מכן להוציא את העדשות ממקום האחסון ולגעת בהן בצורה ישירה. נגיעה עם יד מלוכלכת מעלה את הסיכון של חדירת חיידקים אל העין ויצירה של זיהום בה.

 

מקפידים על תמיסות

התמיסות שבתוכן משרים את העדשות הן לא סתם תהליך טקסי אלא כזה שאר מסייע לנקות את העדשה ולשמר אותה במצב הכי טהור ונקי טרם ההרכבה שלה על העין. זה חשוב מאוד להקפיד על זמן השרייה לפי ההוראות ואם נדרש גם שימוש בסבון אז לבצע את הניקיון של העדשה מבלי להתעצל, כי כל חריגה מהתהליך הנדרש יכולה להביא לבעיה בריאותית בעין.

 

פשוט לא נכנסים למים

עד כמה שמים הם דבר נפלא, בכל הנוגע אל כניסה אל מים כאשר נמצאים עם עדשות מגע עליהן מדובר בסכנה של יצירת זיהום מכיוון שהמים מכילים חלקיקים שיכולים לחדור אל העדשה וליצור שכבה מיקרוסקופית של לכלוך שהופך די מהיר אל בעיה.

 

לא הולכים לישון איתן

בכל לילה מחדש, לאחר שהיום שבו מבצעים שימוש בעדשות נגמר יש להוריד את העדשות לפי ההוראות ולא ללכת לישון איתן. דבר זה חשוב מאוד עבור הבריאות של העיניים, שכן העיניים הם איבר שחייב חמצן והרכבה של עדשה ליום שלם היא אינה בריאה.

טיפים נוספים ומגוון מוצרים ניתן למצוא באתר זה!

אוכל ומסעדות אוכל לאירועים אירועים בית וגינה בריאות מסיבות מתנות נסיעות ונופש קוסמטיקה ואופנה שירותים לאירועים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טסים לחו"ל? על מה צריך לחשוב?
אין כל ספק כי הישראלים אוהבים לטוס. אם תשאלו ישראלים רבים תגלו אפילו כי זה הדבר שהם הכי אוהבים לעשות....
קרא עוד »
אוק 25, 2017
טיולים מאורגנים למבקרים בארץ
טיולים מאורגנים למבקרים בארץ יכולים להוות את הפתרון המושלם, עבור כל מי שמגיעים אליו אורחים מחו"ל והוא...
קרא עוד »
דצמ 19, 2018
לחגוג בר מצווה דווקא בצפון
הבן חוגג בקרוב בר מצווה? מולאים לו שלוש עשרה שנים? ראשית נאחל לכם ברכת מזל טוב חמה, ונברך אותו בשנים...
קרא עוד »
יול 13, 2019