מי זכאי לדרכון אירופאי?

דרכון אירופאי

המרוץ לדרכון האירופאי בשיאו, כשהביקוש לדרכונים הללו היה גבוה גם לפני עידן הקורונה, זאת הודות למגוון היתרונות הרחב שהדרכון טומן בחובו. מי זכאי לדרכון אירופאי? מהם היתרונות השמורים למחזיקי הדרכון? וכיצד ניתן להנפיק את הדרכון בקלות? כל התשובות במאמר שלפניכם.

אירופה כן מחכה לכם

לפני שנספר על תהליך הוצאת הדרכון ועל תנאי הזכאות, חשוב לציין כי דרכון אירופאי מקנה יתרונות רבים, ועל כן הוא כל כך מבוקש בקרב ישראלים. בין היתרונות הבולטים ביותר:

  • תנועה חופשית בין כל מדינות האיחוד האירופי.
  • רכישת השכלה גבוהה במוסדות לימוד באירופה, לצד האפשרות ליהנות ממלגת לימודים ואף מסבסוד מלא של שכר הלימוד (משמע, ניתן ללמוד בחינם במוסדות מסוימים).
  • אין צורך בהוצאת וויזה לארה"ב, אלא רק באישור נסיעה, אותו מנפיקים באמצעות האינטרנט.
  • ניתן לעבוד באופן חוקי בכל אחת ממדינות האיחוד.
  • מגורים או רכישת נכס במדינות האיחוד האירופי. יתרון נהדר עבור יזמי נדל"ן שמעוניינים להשקיע בנכסי נדל"ן באירופה.

מי זכאי לדרכון האירופאי?

אדם שנולד באחת ממדינות האיחוד האירופאי זכאי לקבל אזרחות אירופאית. כמו כן, בשנת 2015 פורסם כי צאצאיהם של מגורשי ספרד ופורטוגל יוכלו להנפיק דרכונים אירופאיים, כל עוד יוכיחו שהם צאצאים של המגורשים. למעשה, כיום יש ישראלים רבים יוצאי מדינות שונות (כמו מרוקו, לוב, עיראק וכו'), שזכאים להוציא דרכון פורטוגלי.

תהליך הוצאת הדרכון

תהליך הוצאת הדרכון עשוי להימשך כשנתיים, והוא כרוך שלא מעט בירוקרטיה. החדשות הטובות הן שניתן לבצע את מלוא התהליך לצד עורך דין שבקיא בתחום, והוא זה שיעשה בעבורכם את העבודה המאתגרת. תחילה יש לברר את זכאותכם, כשניתן לעשות זאת באמצעות חיפוש שם משפחתכם ברשימת שמות המשפחה של המגורשים, רשימה שפרסמו הרשויות בספרד ופורטוגל. לא מצאתם את שם משפחתכם? זה בסדר, עדיין ניתן לבצע בדיקת זכאות אצל עורך דין, זאת בשל העובדה ששמות משפחה רבים השתנו במהלך 500 השנים האחרונות, כך שישנו סיכוי סביר ששם משפחתכם אינו מופיע ברשימה, ואתם עדיין זכאים לקבלת הדרכון.

לאחר שתפנו לעורך הדין, תוכלו להתחיל בתהליך, במהלכו הוא יכוון אתכם ויסייע לכם עד לקבלת הדרכון המיוחל.

בהצלחה

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *