על טייוואן

טייוואן היא אי בים סין המזרחי והיא חלק מסין כבר כמעט 2,500 שנה. טייוואן חברה כעת באיגוד מדינות דרום מזרח אסיה (ASEAN). היא מדינה אסייתית השוכנת בים סין המזרחי ובמיצר טייוואן, אשר גובלת ביפן בצפון, בסין בדרום ובפיליפינים במערב. טייוואן הייתה מושבה בריטית עד שנת 1895 כאשר היא נמסרה ליפן. הרפובליקה של סין (ROC) השתלטה על טייוואן מ-1945 עד 1949 לאחר שיפן איבדה את השליטה על סין היבשתית במהלך מלחמת העולם השנייה.

העם הטייוואני הוא חברה רב-תרבותית, רב-לשונית ורב-אתנית. יש להם היסטוריה עשירה, הצלחה כלכלית ומגוון תרבותי. טייוואן היא מרכיב חשוב בתרבות הסינית.

ישראלים רבים חיים בטייוואן, והם צריכים להתמודד עם השפה הטייוואנית. מסיבה זו, חשוב להם מאוד ללמוד איך לדבר טייוואנית. הבעיה היא שהם לא יודעים מספיק על התרבות וההיסטוריה של טייוואן. אז הם נוסעים לטייוואן לביקור קצר, אבל כשהם חוזרים, הידע שלהם על טייוואן לא השתפר בהרבה. ושנית, מה הבעיה עם השפה הטייוואנית? היא מאוד קשה. אם אתה רוצה ללמוד שפה זרה, זה לוקח שנים.

טייוואן וישראל

ממשלת ישראל יצרה תוכנית מיוחדת בשם "טייוואן בישראל" המלמדת ישראלים על התרבות וההיסטוריה של טייוואן באמצעות סיפורים וסרטונים של אנשים טייוואנים החיים בישראל. מטרת תכנית זו היא לעזור לישראלים ללמוד יותר על ארצם ועל תרבותה כדי שיוכלו להבין טוב יותר את חשיבות הקשרים של טייוואן לישראלים.

הישראלים גאים מאוד במורשת ובתרבות היהודית שלהם. הם ידועים בתחושת הגאווה הלאומית החזקה שלהם, במיוחד ביחס לתרבותם ולהיסטוריה שלהם. הם יצרו תחושת זהות חזקה על ידי יצירת סמלים כמו כתיבה עברית על מבנים, דגלים, שטרות כסף וכו'.

לטייוואנים יש רגשות דומים כלפי טייוואן וגם כלפי ישראל. הם מרבים להשתמש בטייוואן כנקודת התייחסות כשהם מדברים על תרבות או היסטוריה ישראלית.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *