כך תבחרו נעלי טיפוס

כך תבחרו נעלי טיפוס

טרנד הריאליטי "נינג'ה ישראל" חשף את כולנו לענף ספורט שהפך להיות מבוקש יותר ויותר בשנים האחרונות – הלוא הוא ענף הטיפוס בו כל כוכבי תוכנית הריאליטי מפגינים את כישוריהם המדהימים. טיפוס הוא ענף ספורט אתגרי הכולל ספורט הנערך בשטח פתוח תחת כיפת השמיים, כאשר המטרה של המטפסים היא להגיע לפסגת קיר הטיפוס באמצעות שימוש בידיים, רגליים וחשיבה אסטרטגית.

אם גם אתם רוצים לחוות מענף ספורט מרתק זה, כדאי שתזכרו כי עליכם להצטייד באביזרי ציוד מתאימים לספורט זה כמו כפפות מיוחדות, רתמות בטיחות, קסדות וכמובן נעלי טיפוס מאתר https://matzok.com/.

מה המשמעות של נעלי טיפוס?

יש לזכור כי טיפוס הוא ספורט המחייב ריכוז, שיווי משקל וכושר גופני גבוה כיוון שעל המטפסים להצליח להתקדם במעלה הר הטיפוס בצורה מהירה ובטוחה. לשם כך נעלי הטיפוס מעניקים למטפסים אחיזה טובה יותר במשטח הטיפוס, כך שהם חופשיים לבצע תנוחות גוף ורגליים על פי תנאי מסלול הטיפוס.

מאפייני בחירה של נעלי טיפוס מקצועיות

כדי לבחור נעלי טיפוס הטובות ביותר לכל מטפס, יש לקחת בחשבון מספר מאפיינים של נעליים כאלו:

  • מידת הקושי של הנעליים – יש לבחור בין נעל טיפוס קלה או קשה, כאשר הקושי של הנעל נמדד על פי עובי הסוליה.
  • נוחות נעילה – ישנם נעלי טיפוס עם סגירת סקוץ', שרוכים וגם נעלי סליפר שאינן מצריכות התעסקות מרובה עם נעילת הנעליים.
  • מנח בהונות – נעלי הטיפוס המקצועיות נראות אחרת מנעליים רגילות, בעיקר כיוון שמנח הבהונות בנעליים הוא מכופף או ישר.

אז כיצד לבחור נעלי טיפוס שיתאימו לכם?

על מנת לבחור נעלי טיפוס טובות, יש להעדיף לרכוש נעליים על פי סגנון הטיפוס שמבצעים וכן רמת המקצועיות של המטפס. מטפסים מתחילים מתנסים בקירות טיפוס פשוטים יחסית, ולכן יוכלו לבחור נעלי טיפוס מקצועיות שהן קלות משקל ועם מנח בהונות ישר, לעומת מטפסים מקצועיים שיעדיפו נעלי טיפוס עבות וכבדות יותר עם מנח בהונות כפוף.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
נטלי מגן

נטלי מגן

נטלי מגן היא בעלת חברת הפקות ואירועים מגן הפקות בע"מ. נטלי מתמחה בהפקה וארגון של אירועים, בין תחביביה העיקריים היא אוהבת לעסוק בספורט אתגרי וטיולים ברחבי העולם. את כל המדריכים והמאמרים באתר היא כתבה בעקבות חוויות שעברה במהלך חייה, ולצורך שיתוף המידע והכיף עם אנשים אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *